زنگ انقلاب در خرمشهر نواخته شد / مودت : انقلاب اسلامی ایران به الگویی بی بدیل برای همه کشورهای آزادیخواه جهان تبدیل شده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر ، همزمان با سراسر کشور در آغازین روزهای چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی دانش آموزان خرمشهری با طنین زنگ انقلاب با آرمان های انقلاب اسلامی عهدی دوباره بستند.

 کوروش مودت در آیین نواختن زنگ انقلاب با بیان اینکه نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس همزمان با لحظه ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی، افتخار بزرگی برای جامعه دانش آموزان و فرهنگیان کشور است، اظهار داشت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی در ۱۲ بهمن سال ۵۷ به میهن بازگشتند و با اعتقاد راسخ به خداوند متعال و حمایت و پشتیبانی ملت بزرگ ایران، توانستند انقلابی ایجاد کنند که هم اکنون به الگویی بی بدیل برای همه کشورهای آزادیخواه جهان تبدیل شده است.

وی  افزود : تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های دنیا در بینش و روشی است که امام به کار برد ، بینش امام (ره) برگرفته از قیام امام حسین (ع) در حادثه عاشورا و اندیشه سیاسی نظام مردم سالاری  دینی می باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر تصریح کرد: ما در تاریخ ایران نهضت ها و خیزش های زیادی داشتیم که منتج به نتیجه نشد دلیل آن هم این بود علیرغم اینکه برخی مردمی بودند ولی فراگیر نشدند اندیشه سیاسی با اندیشه دینی تلفیق نبود.

وی خاطرنشان کرد: در دهه چهل با فوت آیت الله بروجرودی مرجع عالیقدر شیعه یک خلا مرجعیت در ایران ایجاد شد رژیم بهلوی با یک حرکت سیاسی  پیام تسیلت وی را به هیچکدام از علمای ایران نداد بلکه به آیت الله حکیم مرجع عالیقدر شیعه  در عراق تسیلت گفت.

مودت ادامه داد : در این زمان بود که حادثه انجمن های ایالاتی ولایتی رخ داد و ما شاهد ظهور یک روحانی مجتهد و یک مرجع عالیقدر که پیش قراول مبارزات سیاسی درایران بود می شویم و در این ماجرا و عقب نشینی رژیم پهلوی زمینه آغاز حرکت امام (ع) و قیام خرداد ماه درایران شکل می گیرد.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر افزود: اندیشه مردم سالای دینی و توجه به فرهنگ مبارزه خیز تشیع زمینه ساز قیام حضرت امام (ره) در ایران شد که ثمره آن پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی اظهار داشت: پیشرفت هایی که در عرصه های علمی و فناوری داشتیم بخش عمده ای از آن مرهون چهل سال بعد ازپیروزی انقلاب است.

مودت خاطرنشان کرد: امروز هیچ کشوری و قدرتی در دنیا نمی تواند معادلات خاورمیانه را محاسبه کند بدون اینکه ایران را در نظر نگیرد.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر افزود:ایران کشوری است که به فن آوری های هسته ای ، ماهواره ای و فضایی دست یافته است و جزء پنج کشور برجسته دنیا در ارسال ماهواره به فضا هستیم و این نتیجه تحقیقات دانشمندان ما است.

وی افزود: چهل سالگی انقلاب ، بلوغ انقلاب است و همه ما مسئولین دست به دست هم و در کنار مردم درجهت شکوفایی ایران اسلامی در همه عرصه ها گام برداشته و خدمات ارزنده ای به مردم که پای نظام و انقلابشان ایستاده اند ارائه می نماییم.

مودت از دانش آموزان به عنوان سرمایه های با ارزش کشور یاد کرد و با بیان اینکه امروز دانش آموزان ادامه دهنده راه انقلاب و شهدا هستند، بر کسب علم توسط دانش آموزان با هدف ارتقاء سطح علمی کشور در علوم مختلف تاکید و گفت: امروز جوانان و دانش آموزان با حضور در عرصه های فرهنگی و علمی از ارزش ها و دستاوردهای ایران اسلامی دفاع می کنند.

۸۴
اخبار مرتبط