مسافران نوروزی با قطار به خرمشهر سفر نکنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، محمد حیدری در برنامه بازتاب صدا و سیمای مرکز آبادان گفت: مسافران نوروزی که به وسیله قطار به خرمشهر سفر می‌کنند به منظور مقابله با بیماری کووید ۱۹ به مدت یک هفته قرنطینه و به شهر خود باز گردانده می‌شوند.

وی با اعلام وضعیت قرمز در خرمشهر به دلیل شیوع ویروس کرونا بیان کرد:هم اکنون شهرستان خرمشهر نسبت به دیگر شهرهای خوزستان بالاترین آمار بیماران کرونایی را دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر یکی از مهمترین چالش‌های شهرستان را ورود مسافران از طریق راه‌آهن دانست و گفت:پیگیری‌ استانی و ملی با وزیر راه و شهرسازی و سایر مسوولان مربوطه برای توقف حرکت قطارها به خرمشهر، تاکنون به نتیجه نرسیده و به همین منظور مسافرانی که از طریق راه آهن وارد خرمشهر شوند در یک مکان مشخصی به مدت یک هفته قرنطینه می‌شوند.

حیدری با بیان اینکه شرایط خرمشهر فوق‌العاده است و باید تدابیر ویژه اتخاذ شود، بیان کرد: مسافران پس از قرنطینه شدن اجازه ورود به شهر را ندارند و پس از اطمینان از سلامت آنها به شهر خود باز گردانده می‌شوند.

وی توقف حرکت قطارها به خرمشهر را خواستار شد و افزود: اگر چنین تصمیمی اتخاذ نشود بنابر مقتضیات و شرایط قرمز شهرستان تصمیم سخت‌گیرانه اتخاذ می‌کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر به اجرای طرح ممنوعیت ورود و خروج مسافران به شهرستان‌های آبادان و خرمشهر اشاره کرد و گفت: تمامی ورودی‌ها و خروجی‌های ۲ شهرستان بسته می‌شود و این شهرها در شرایطی قرار میگیرند که امکان تردد افراد غیربومی در آنها میسر نباشد.

حیدری ، کوی طالقانی، کوت شیخ، مولوی، عشایر، روستای شنه و روستای جدیده را مناطق بحرانی و قرمز خرمشهر اعلام کرد و ادامه داد: مردم باید بدانند که تردد در این مناطق، خطر آلوده شدن به ویروس کرونا را دارد و لازم است شهروندان توصیه‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

وی همکاری مردم در کاهش رفت و آمد را در معابر لازم و ضروری خواند و گفت:اگر توصیه‌ها و هشدارهای بهداشتی رعایت نشود همچنان این شرایط بحرانی پا برجا خواهد بود لذا از همه مردم خواستاریم که در خانه بمانند و موازین بهداشتی را رعایت کنند.

۳۰۱
اخبار مرتبط