جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی / حیدری: شهرستان خرمشهر از مزایای امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی لازم و کافی برای صادرات، واردات و گردشگری برخوردار است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر، محمد حیدری درجلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت : شهرستان خرمشهر از مزایای امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی لازم و کافی برای صادرات، واردات و گردشگری برخوردار است.

وی افزود: از توان مدیریتی همه دستگاههای مستقر در پایانه بین المللی شلمچه برای رفع مشکلات تجاری مرزشلمچه استفاده میشود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: ظرفیت‌های بسیاری عالی در مرز شلمچه وجود دارد و امید است از این ظرفیت ها برای تقویت معیشت مردم، بنیه اقتصادی کشور، گردش پولی و مالی وهمچنین حضور سرمایه گذاران در شهرستان خرمشهراستفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا با تلاش‌های نیروهای هنگ مرزی درشلمچه شرایط امنیتی برای فعالیت بخش خصوصی، آمد و شد تجار و بازرگانان که وارد شهرستان خرمشهر می شوند مهیا شده است.

حیدری گفت: منطقه آزاد اروند در چارچوب دیپلماسی اقتصادی، آسان سازی تردد کامیون های عراقی برای حمل کالا از درب دوم خروجی پایانه مرزی شلمچه را پی گیری می نماید.

نماینده عالی دولت درشهرستان افزود: امید است با پی‌گیری منطقه آزاد اروند روند فعالیت اقتصادی در این مرز تجاری مانند گذشته انجام  شود.

وی افزود: به منظور آسان سازی تخلیه و بارگیری که توسط منطقه آزاد اروند انجام می شود یک دستگاه ایکس ری بسیار مجهز مستقر و مورد افتتاح و بهره برداری  قرار گرفته و بر اساس هماهنگی لازم توسط پایانه مرز تجاری شلمچه به مدار اضافه خواهیم کرد.

۹۶
اخبار مرتبط