جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا / حیدری: نظارت بر تولید و توزیع ماسک تشدید می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، محمد حیدری  در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت : برنامه ریزی برای توزیع گسترده ماسک در داروخانه ها با قیمت مصوب در حال انجام است اما داروخانه ها سهمیه خود را به درستی و عادلانه بین مردم توزیع نمی کنند.

وی افزود : در این راستا وزارت بهداشت و وزارت کشور برای رضایت مندی مردم تلاش می کنند و با هرگونه احتکار مواد اولیه و توزیع خارج از شبکه اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا، ضمن قطع سهمیه متخلفین، برخورد قانونی لازم انجام می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از تشدید نظارت ها بر فرایند تولید تا توزیع ماسک خبر داد و گفت: با هرگونه سواستفاده از بحران کرونا در تولید و توزیع ملزومات بهداشتی برخورد قاطع می شود و بازرسین سازمان بهداشت، اصناف و تعزیرات با قاطعیت ضمن نظارت بر فرایند تولید، نظارت ویژه ای در چرخه توزیع نیز داشته باشند .

حیدری خاطرنشان کرد: باتوجه به سیرنزولی تعداد مبتلایان کرونایی درخرمشهر و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط عموم مردم ، از وضعیت قرمز خارج شده ایم  و ان شاء الله با ادامه روند رعایت پروتکل های بهداشتی به زودی به وضعیت سفید خواهیم رسید.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره لزوم توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا درمراسمات و اعیاد گفت: برنامه ها و مراسمات اعیاد پیش رو از جمله عید بزرگ غدیر با رعایت کلیه پروتکل ها برگزار خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: باتوجه به شرایط فعلی شهرستان و اعلام استاندار محترم مبنی بر برگزاری مراسمات عید غدیر بصورت سکون و بدون راهپیمایی و با رعایت پروتکل های بهداشتی درخرمشهر نیز متناسب با این موارد مراسم عید غدیر برگزار می شود.

حیدری بر ضرورت اجرای مولفه های مراسم عید غدیر تاکید کرد وگفت: در مکان‌های مسقف با ۲۵ درصد ظرفیت محل و استفاده از ماسک رعایت شود همچنین گندزدایی قبل و بعد از مراسم محل ضروری بوده و باید انجام شود.

وی افزود: مرکز بهداشت با هماهنگی سازمان تبلیغات و مسئولین برگزاری هماهنگی لازم جهت نظارت و کنترل بهداشتی برنامه‌ریزی کنند.

۷۱
اخبار مرتبط