جلسه هماهنگی برگزاری آیین عید غدیر / حیدری: تمامی برنامه‌های مربوط به این ایام با توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار میشوند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر، محمد حیدری در نشست هماهنگی برگزاری آیین عید غدیربیان کرد: تمامی برنامه‌های مربوط به این ایام با توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به منظور پیشگیری از ابتلای افراد به کرونا برگزار میشوند.

وی افزود:جشن‌های دهه ولایت  با توجه به وضعیت فعلی کشور باید به سبکی دیگر از سال‌های قبل برگزار گردد، تا عید غدیر که به عنوان بزرگترین عید شیعیان است گرامی داشته وهم شورو شعف در جامعه جاری و هم سلامتی همگان حفظ شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهراز اعضای تشکل‌های فرهنگی، فرهیختگان ، دانشگاهیان و مسئولین دستگاه‌های اجرایی خواست ضمن ایجاد فضایی شاد و مفرح جهت استفاده شهروندان ازاعیاد مذهبی، فرازهایی از خطبه های غدیررا استخراج نمایند و به عنوان راهکار برون رفت از مشکلات مطرح نمایند.

وی خاطرنشان کرد: توزیع غذای نذری در آیین‌های خیابانی جشن عید غدیر خم و نیز برپایی موکب در خرمشهر ممنوع است.

حیدری تاکید کرد: کسانی که غذای نذری دارند می‌توانند از طریق قرارگاه امام حسن(ع) و سایر موسسه‌های خیریه به صورت بسته‌های معیشتی در اختیار خانوارهای بی‌بضاعت قرار دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان مشارکت اجتماعی مردم را از راهکارهای مهم پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در برپایی آیین عید غدیر و نیز عزاداری ماه محرم و صفر دانست افزود: به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در دهه محرم به جای توزیع غذای نذری، باید فرهنگ کمک‌ مالی از طریق واریز به حساب افراد بی‌بضاعت در بین مردم نهادینه شود.

حیدری ادامه داد: متولیان مساجد و حسینیه‌ها در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند اجازه برگزاری آیین های عزاداری در دهه محرم را نخواهند داشت.

وی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی درهنگام برگزاری جشن غدیر در مساجد خرمشهر تاکید کرد و گفت: متولیان مساجد ضمن رعایت مدت زمان کوتاه برگزاری آیین‌ها، و فاصله‌گذاری اجتماعی باید یک چهارم فضای مسجد را اشغال کنند.

فرماندار ویژه خرمشهرگفت:هیات‌های مذهبی که توانایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشته باشند وهم ضمانت اجرای مراسم را بدهند مجوز برگزاری مراسم مذهبی در غدیر و محرم را دارند.

وی افزود: دستگاه‌های نظارتی باید نظارت لازم را در این خصوص داشته باشند و همه باید براساس تصمیم ستاد ملی کرونا عمل کنند تا مشکلی در برگزاری مراسم‌های مذهبی در مساجد به وجود نیاید.

۷۱
اخبار مرتبط