آیین تجلیل از خبرنگاران خرمشهر برگزار شد / حیدری: جامعه خبرنگاری، بزرگترین رسالت مدیریت و ساماندهی افکار عمومی را برعهده دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در آیین تجلیل از خبرنگاران گفت : جامعه خبرنگاری ، بزرگترین رسالت مدیریت و ساماندهی افکار عمومی را به عهده دارد.

وی افزود: رسالت مدیریت افکار عمومی جامعه خبرنگاری از سویی به معنای اطلاع رسانی شفاف، دقیق و حقیقی و از سوی دیگر به معنای رساندن تحلیل‌های صحیح به سمع و نظر مردم است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد : خبرنگاران به عنوان قشرمتفکر و اهل قلم می توانند بازوان توانمندی برای رشد و تعالی شهرستان و رفع مشکلات مردم باشند.

حیدری افزود: در جامعه امروزی برای فرهنگ‌ سازی در بخش‌های مختلف باید از ظرفیت رسانه‌ها استفاده شود چراکه می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت و توسعه باشد.

وی انتشار واقعیت‌ها، مسایل و مشکلات، مطالبات مردم و خدمات دولت خدمتگزار را با نگاه حرفه‌ای در این شهرستان خواستار شد و گفت: خرمشهر نیازمند نگاه حرفه‌ای خبرنگاران برای بیان مشکلات این شهرستان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان کرد: خبرنگاران در انعکاس واقعیت‌های جامعه مسوولیت سنگینی دارند و قلم آنها باید درجهت نگارش حقیقت و واقعیت‌ها و مدیریت درست افکارعمومی باشد.

وی همکاری تنگاتنگ بین خبرنگاران و مدیران اجرایی را برای بیان واقعیت و خدمات نظام جمهوری اسلامی خواستار شد و افزود: هیچ مدیر و رییس دستگاه اجرایی در خرمشهر بدون اطلاع و موافقت فرماندار حق شکایت از خبرنگاران رسانه‌ها را ندارد.

حیدری به  تشکیل شورای اطلاع‌رسانی شهرستان خرمشهر در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت:این شورای هر ماه یک بار با تشکیل جلسه با مسئولین ارشد شهرستان مشکلات شهرستان خرمشهر را مورد بررسی قرار خواهد داد.

فرماندار ویژه خرمشهر ادامه داد: مدیریت افکار عمومی جزو جدانشدنی تخصصی خبرنگاری و حوزه رسانه است و این به دست با کفایت خبرنگاران و رسانه‌ها ممکن خواهد شد.

وی گفت: مسیر توسعه و پیشرفت و تکامل همه جانبه در شهرستان خرمشهر با همکاری همه اجزا و عناصر جریان قدرت است و همه باید موانع پیشرفت در مسیر توسعه را برداریم.

حیدری، بهره‌گیری از فضای مجازی برای انعکاس واقعیت‌های جامعه امروز را خواستار شد وافزود: اطلاع رسانی در فضای مجازی باعث شده که امروز مرزهای بین المللی کاملا از بین برود و هیچ مرزی بین دولت‌ها و ملت وجود نداشته باشد و از طریق فضای مجازی در هر نقطه دنیا می‌توان پیام را منتقل کند.

۹۱
اخبار مرتبط