جلسه شورای فرهنگ عمومی / حیدری : هدف از اعمال محدویت ها در محرم حفظ سلامت مردم است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت: هدف از اجرای دستورالعمل های بهداشتی و اعمال محدودیت ها در بحث عزاداری سیدالشهدا، حفظ سلامت مردم و کاهش شیوع کرونا ویروس است.

وی ضمن تاکید بر حضور اعضای اصلی شورای فرهنگ عمومی افزود: حضور و مشارکت جدی اعضای اصلی شورای فرهنگ عمومی در این جلسه لازم است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تصریح کرد: ما یک رویداد بزرگ در تاریخ اسلام به نام دهه محرم در پیشرو داریم و لازم است در شرایطی که کشور ما درگیر مسئله کرونا شده ضمن برنامه ریزی مدون برای عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) باید سلامت مردم خرمشهر حفظ شود.

وی افزود: دستورالعمل ستاد ملی کرونا حاوی یکسری بایدها و نبایدها است که سازمان تبلیغات مسئولیت حسن اجرای این دستورالعمل بر عهده دارد و ما در ستاد کرونای شهرستان نیز ستادی به نام دهه محرم با مسئولیت سازمان تبلیغات خرمشهر تصویب کردیم و همه دستگاههای این ستاد مکلف هستند نهایت همکاری، مشارکت و هماهنگی با ستاد داشته باشند.

حیدری خاطرنشان کرد: از همه هیات های مذهبی تقاضا می کنیم با این ستاد همکاری داشته باشند و به دستورالعمل ستاد کرونا توجه کنند.

فرماندار ویژه خرمشهر در ادامه گفت: خوشبختانه اکثر مردم در این چندماه به پروتکل‌های بهداشتی آگاه شدند و شهرستان خرمشهر نسبتا در وضعیت مطلوبی قرار دارد و امید است به برکت خون شهدای این شهر و شهدای کربلا شرایط بهتر از این داشته باشیم.

حیدری فرهنگ عاشورا را فرهنگ تحول، ایمان و تعالی بیان کرد و افزود: امید است یک عاشورای به یادماندنی با رعایت همه پروتکل های بهداشتی داشته باشیم و مطمئن هستیم همه هیات های مذهبی، حوزه علمیه و روحانیون و موکب داران با ما همکاری خوبی خواهند کرد.

وی ادامه داد: مقدمه اربعین دهه محرم است و اگر قرار است در خصوص اربعین سیاست گذاری و تصمیم گیری شود راهکار اصلی آن رعایت پروتکل های بهداشتی و روند کاهش آمار بیماری کرونا در دهه محرم است بنا بر این اگر بخواهیم برای زیارت اربعین نائل شویم باید این شرط اول به درستی انجام دهیم.

۲۱۶
اخبار مرتبط