جلسه ساماندهی دستفروشان بازار امام علی (ع)/ حیدری: حل و فصل مسئله بازار امام علی (ع) یکی ‏از مطالبات مردم خرمشهر است ‏

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری درجلسه ساماندهی دستفروشان بازارامام علی (ع) گفت: حل و فصل مسئله بازار امام علی (ع) یکی از مطالبات مردم خرمشهر است.

وی افزود: در راستای ساماندهی دستفروشان  از ابتدای حضور بنده در شهرستان خرمشهر بصورت  میدانی از بازار امام علی (ع) بازدیدهایی بعمل آورده و مشکلات را مطرح و احصا نموده ایم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: خط مشی حرکت ما به سمتی است که ضرر و زیانی متوجه دستفروشان عزیز نشود و استیفای حقوق مردم باید در طرح دعوی بین شهرداری و پیمانکار مطرح شود و افرادی که در این پروژه ذی حق هستند، بایستی  واحدها به آنها واگذار شود.

حیدری گفت: هرگونه تصمیم در خصوص واگذاری غرفه‌های بازارچه امام علی(ع) خرمشهر به دستفروشان با نظر دادگاه انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: اختلاف نظر پیش آمده بین شهرداری و سرمایه‌گذار برای واگذاری غرفه‌های بازار امام علی(ع) خرمشهر با ورود دادگستری به ماجرا ، پیگیری و حکمی در این رابطه صادر شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه ساخت بازار امام علی(ع) از سال ۹۵ آغاز شده گفت: برای ساخت و واگذاری بازار امام علی(ع) خرمشهر تفاهمنامه ای بین شهرداری و سرمایه‌گذار به امضا رسید ولی متقاضیانی که برای خرید غرفه ها پول پرداخت کرده اند هنوز موفق به تحویل گرفتن غرفه‌های خود نشده اند.

حیدری افزود: بر اساس رای دادگاه و توافق بین شهرداری و سرمایه‌گذار، احقاق حق افرادی که به حساب سرمایه‌گذار سازنده بازار امام علی(ع)پول واریز کرده اند مورد تاکید قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: اسناد و حکم صادر شده از سوی  دادگاه در رابطه با این بازارچه به فرمانداری ارائه شد و بر اساس اسناد موجود و مشورت حقوقی، تصمیم لازم در خصوص واگذاری غرفه‌های بازار اتخاذ می شود.

فرماندار ویژه خرمشهر افزود: آنچه برای ما مهم است مطالبه حقوق افرادی است که برای خرید غرفه های بازار امام علی(ع) پول پرداخت کرده اند. این افراد از قشر مستضعف و دست فروش هستند که با امید در این طرح سرمایه گذاری کردند اما تاکنون به نتیجه نرسیده اند.

حیدری ادامه داد: تلاش می شود تا مشکل این بازار با سرعت برطرف شود تا هم سرمایه‌گذار به سود قانونی خود برسد و هم با ساماندهی دست فروشان مشکل گره ترافیکی مرکز شهر برطرف گردد.

وی ادامه داد: میلیاردها تومان برای ساخت ۱۸۶ مغازه در بازار امام علی(ع) خرمشهر از سوی سرمایه گذار هزینه شده است. این هزینه جزو دارایی‌ و سرمایه‌های شهرستان خرمشهر است که می بایست به مدار خدمت آید.

۶۱
اخبار مرتبط