نشست صمیمی دکتر حیدری با سران و بزرگان عشایر شهرستان خرمشهر/ حیدری: آیین‌های عزاداری شهادت امام حسین(ع) حتما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در نشست صمیمی با سران و بزرگان عشایر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی دراین شهرستان تاکید کرد وافزود: آیین‌های عزاداری شهادت امام حسین(ع) حتما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

وی افزود: اطمینان داریم که مردم شهرستان خرمشهر به ویژه علما، سران عشایر، معتمدان، افراد بانفوذ و همه دست‌اندرکاران برای حفظ سلامت مردم در برگزاری آیین‌های عزاداری امام حسین(ع) کمک خواهند کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: سران عشایر و شیوخ منطقه برای جلوگیری از فراگیری ویروس کرونا در کنار دستگاه‌های متولی امر نظارت بهداشتی برگزاری آیین‌های عزاداری امام حسین(ع) و مواکب خرمشهر را برعهده بگیرند.

وی با بیان اینکه مشارکت و تبادل نظر با سران عشایر به هم‌گرایی، همدلی و مودت بین مجموعه دولت و سران عشایر کمک می‌کند ادامه داد: امروز عمل کردن به فرهنگ عاشورا و امر به معروف در هر لحظه از زمان تغییر پیدا می‌کند لذا معرفت فردی و اجتماعی باید در پرتو فرهنگ عاشورایی و تقویت باورهای دینی و اعتقادی سوق داده شود.

حیدری افزود: ممنوعیت توزیع نذور غیر از غذای بسته‌بندی شده، به تمام مواکب، حسینیه‌ها و مساجد اعلام شده است.

فرماندار ویژه خرمشهر بیان کرد: در پروژه مدافعان سلامت بیش از ۱۰ نفر از پرسنل شبکه بهداشت خرمشهر ضمن بازرسی و توزیع الکل و ماسک در مواکب، حسینیه‌ها و مساجد، تب سنجی و فشارسنجی را انجام خواهند داد.

گفتنی است: بیش از ۳۰۰ حسینیه و ۷۰ موکب در خرمشهر با تمامی ضوابط پروتکل‌های بهداشتی در سامانه بیرق ثبت‌نام و مجوز برای آنها صادر شده است.

 

۲۱۹
اخبار مرتبط