در جلسه جمع بندی بررسی و رفع مشکلات در سفر رئیس مجلس، استاندار نسبت به رفع ‏مشکلات خرمشهر تاکید کردند و موضوعات اساسی و مهم مورد تایید و تصویب قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در برنامه بازتاب صدا و سیمای مرکز آبادان گفت : در جلسه جمع بندی بررسی و رفع مشکلات استان که با حضور روسای کمیسیون عمران و انرژی مجلس و نماینده های مردم ، استاندار و فرمانداران برگزار شد، موضوعات اساسی و مهم مورد تایید و تصویب قرار گرفت .

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهرتصریح کرد: بحث لغو ثبت سفارش برای واردات کالا در منطقه آزاد اروند یکی از مباحث بسیار مهم قرار است و اگر اقدامات لازم برای ثبت سفارش در این منطقه مجددا فراهم شود شهرهای آبادان و خرمشهر از مزایای واردات کالا کاملا بهره مند میشوند.

حیدری خاطرنشان کرد: قانون منطقه آزاد برمبنای همه امور به ویژه صادرات و واردات میباشد و  قوانین سرزمینی که عمدتا دست و پاگیر هستند کنار گذاشته شود و اصلاحیه قانون صورت گیرد که وظیفه ذاتی مجلس شورای اسلامی است این اصلاحیه را انجام دهد.

وی افزود: یکی دیگر از موارد که مورد تایید قرار گرفت تنفیذ احکام برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم است ماده ۱۱۲ در قانون برنامه ششم توسعه اختصاصا راجب لایروبی اروند و ساحل سازی کارون می باشد که سال آینده یکی از احکام تنفیذی در برنامه توسعه کشور قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان درخصوص لایروبی اروند گفت: یک ماه پیش جناب الکاظمی نخست وزیر کشور عراق از کشور ما بازدید کردند و دراین خصوص تفاهمنامه ای بسته شد و در هفته گذشته میزبان هیاتی از وزارت امور خارجه بودیم و قرار شد این کار با سرعت انجام شود و در عین حال در بازگشایی مرز و ترددهای مرزی اقدامات مثبتی انجام شود.

 

حیدری افزود: یکی از مصوبات دیگر جلسه فاضلاب خرمشهر بود که رئیس کمیسیون مجلس روز پنجشنبه بازدید داشتند و در جمع بندی  پیشنهاد دادیم ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است که بتوانیم شبکه فاضلاب خرمشهر و مینوشهر را اصلاح و ترمیم کنیم .

وی با بیان اینکه قرار است همکاران عمران در مجلس شورای اسلامی در ردیف های بودجه ملی مد نظر قرار گیرند افزود:  بودجه ای یکهزار میلیارد تومانی تخصیص پیدا کرده و کارهای آن در حال انجام است و ما هم انتظار داریم از آن محل خرمشهر را بی نصیب نگذارند.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت : در خصوص  ۲ بانده کردن راه آهن همه نمایندگان بر این موضوع اذعان داشتند که راه آهن خرمشهر تهران در برخی نقاط ۲ بانده است و سرعت قطارها بالاست  از اندیشمک به خرمشهر نیز از سرعت بالا برخوردار شود.

وی درخصوص حل و فصل مشکلات صنعت کشتی سازی خاطرنشان کرد: برای احیای صنعت کشتی سازی در خرمشهر و تامین نقدینگی و رفع مشکلات حقوقی آنها می تواند جوانان شهرستان خرمشهر را جذب خود کند و به درآمد ملی کشور کمک کند.

۱۲۲
اخبار مرتبط