با رعایت پروتکل های بهداشتی ، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس خرمشهر نواخته شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری درآیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید گفت : همه معلمان ، مدیران و دانش آموزان موظف هستند تمام دستورالعمل های بهداشتی را طبق پروتکل های صادر شده رعایت کنند تا نسل آینده ساز ما بتوانند به فراگیری علم و دانش و تعلیم و تربیت بپردازند و دغدغه دیگری نداشته باشند.

وی افزود: اولیای عزیز نگران هیچ موضوعی نباشند ، ما به عنوان خدمتگزاران آنها در سیستم مدیریت و برنامه ریزی آموزشی دائما رصد می کنیم و از طرفی دیگر ملزومات کار فراهم شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: نکته قابل اهمیت این است که در چند مرحله به ویژه مرحله آزمون کنکور و سایر مراحل دیگر تجربه کردیم نشان داد ما با رعایت پروتکل های بهداشتی ضمن فعالیت آموزشی می توانیم امتحانات را برگزار کنیم.

وی افزود: اولیای عزیز نگران هیچ موضوعی نباشند چرا ما به عنوان خدمتگزاران آنها در سیستم مدیریت و برنامه ریزی آموزشی دائما رصد می کنیم و از طرفی دیگر ملزومات کار فراهم شده است.

حیدری ضمن تاکید به مسئولین و مدیران آموزش و پرورش گفت: مسئولین و مدیران آموزش و پرورش خرمشهر آمادگی ذهنی و مدیریتی داشته باشند که به محض اینکه دانش آموزی مشکلی پیدا کرد پیش بینی لازم را داشته باشند و در سیستم پیش بینی شده قرار دهند تا همه گیری اتفاق نیفتد.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: با توجه به نگرانی ها و دغدغه های همه ما و خانواده ها حساسیت هایی اعمال شده و برنامه ریزی هایی در بحث فاصله گذاری و گروه بندی ، زوج و فرد کردن مدارس و سیال بودن برنامه ریزی آموزشی متناسب با اعلام وضعیت ستاد ملی کرونا و ستاد کرونا شهرستان خواهیم داشت.

حیدری ادامه داد: در جلساتی که با مدیر عامل  سازمان منطقه آزاد اروند داشتیم قرار شد امکاناتی از طرف منطقه آزاد اروند و شرکت های بزرگ مستقر در شهرستان خرمشهر در اختیار بگیریم و از این امکانات و تجهیزات در جهت ارائه خدمات بهتر و بیشتر به دانش آموزان مناطق محروم که امکان دسترسی به سیستم اینترنتی ندارند تبدیل شود.

وی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به آینده سازان کشور و آرزوی سلامتی برای آنها ،از معلمان و اولیای دانش آموزان خواست تا با آموزش فرهنگ توجه به پروتکل‌های بهداشتی که از اهم آنها زدن‌ماسک، حفظ فاصله اجتماعی و شستن دست‌ها است، شرایط را برای آموزش حضوری فراهم نمایند تا دانش آموزان ما همچون شرایط طبیعی به تحصیل ادامه دهند.

 

۷۴
اخبار مرتبط