مرز شلمچه در اربعین امسال پذیرای زائران اربعین نیست/زائران از عزیمت به مرز شلمچه خودداری کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر، محمد حیدری معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر ساعتی قبل در جمع اصحاب رسانه و مطبوعات خرمشهر با تأکید بر اینکه در اربعین امسال مرز بین‌المللی شلمچه پذیرای زائران اربعین نیست، اظهار کرد: بر اساس اعلام رسمی مقامات دولت ایران و عراق با تصمیم‌دولت عراق، این کشور امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا آمادگی پذیرایی از زائران اربعین حسینی(ع) را ندارد، بر همین اساس  پیاده‌روی اربعین حسینی‌ امسال برگزار نخواهد شد.
وی افزود: به تبع تصمیمات اتخاذ شده در سطح کلان ملی، در شهرستان خرمشهر و مرز بین‌المللی شلمچه هیچ تمهیداتی برای پذیرایی زائران فراهم نشده و آمادگی پذیرایی از زائران وجود ندارد.
حیدری عنوان کرد: دشمن به دنبال سوء‌استفاده از شرایط احساسی و مذهبی اربعین حسینی هستند، نباید اجازه بدنیم دودستگی مذهبی ایجاد شود. امسال هیچ موکبی در مرز شلمچه برپا نخواهد شد، حسینیه‌ها و … نیز در راستای ‌اجرای سیاست‌های ستادملی مدیریت بیماری کرونا برای جلوگیری از شیوع این بیماری از پذیرش افراد در قالب زائر و کاروان‌های اربعین خودداری کنند.
وی در ادامه نیز  از فرمانداران دیگر شهرستان‌های خوزستان درخواست کرد تا  از مبدأ مانع خروج کاروان‌ها به مقصد مرز شلمچه شوند.
۷۳
اخبار مرتبط