معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: مسیر پیاده‌روی به سمت شلمچه در روز اربعین بسته است و از تردد افراد به سمت مرز جلوگیری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر، محمد حیدری چهارشنبه در نشست با سران عشایر خرمشهر اظهار داشت: مراسم اربعین امسال به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ برگزار نمی‌شود و انتظار می‌رود سران عشایر ضمن بیان این واقعیت در خصوص رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

وی روند افزایشی بیماران مبتلا به کرونا در خرمشهر را نگران کننده توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه در روزهای اخیر آمار بیماران کرونا در خرمشهر افزایش یافته و از طرفی محدودیت امکانات بیمارستانی ، انتظار می‌رود شهروندان بیش از پیش نکات بهداشتی را رعایت کنند..

حیدری گفت: در ۲ ماه گذشته روزانه یک یا ۲ بیمار مثبت کرونایی در شهرستان خرمشهر شناسایی می شد ولی ‌اکنون آمار روزانه به ۱۵ تا ۲۰ نفر افزایش یافته است که این رقم خیلی نگران کننده است.

وی افزود: اعمال محدودیت‌ و تعطیلی بازار معیشت مردم را تهدید می‌کند لذا رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این رابطه بسیار ضروری است.

فرماندار ویژه خرمشهر در بخش دیگری سخنان خود از وضعیت عمرانی این شهر انتقاد کرد و گفت: معدل اقدامات انجام شده از دوران بعد از بازسازی خرمشهر برای مردم این شهرستان قانع کننده نیست و مطالبات آنها را برآورده نکرده است.

وی افزود: تاکنون در شهرستان خرمشهر اعتبارات کلانی هزینه شده است ولی آثار و خرابی باقی مانده از جنگ همچنان پا برجا است.

فرماندار ویژه خرمشهر یکی دیگر از لوازم مهم پیشرفت خرمشهر را استفاده از ظرفیت‌های موجود بیان کرد و افزود: خرمشهر معدن فرصت است هر آنچه دارایی داریم باید به نحوه احسن استفاده کنیم.

اربعین پارسال بیش از یک میلیون تردد زائر ایرانی و خارجی در مرز بین المللی شلمچه ثبت شد.

مرز شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق واقع است.

 

۱۱۱
اخبار مرتبط