جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان خرمشهر/ حیدری: همه مدیران در سطح شهرستان مکلف به هم افزایی و تلاش های مضاعف هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر ،محمد حیدری در جلسه ستاد مبارزه با کرونا اظهار داشت: برای تحول در عرصه جامعه و خدمت رسانی همه  مدیران در سطح شهرستان مکلف به هم افزایی و تلاش های مضاعف هستند.

وی ضمن قدردانی از تمامی تلاشگران عرصه سلامت گفت: از همه تلاشگران عرصه سلامت که جانانه تلاش می کنند باید قدردانی کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این شرایط سخت و به پاس قدردانی از پاسداران جبهه سلامت در جلسه ستاد ملی کرونا شخصا حضور پیدا کردند و بر لزوم اتخاذ تصمیم های قاطع و همکاری همه دستگاهها و آحاد مردم برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کردند.

وی افزود :ایشان توصیه های مهمی درخصوص اقدامات و پیگیری های مسئولین مطرح نمودند و اصل و اولویت در تصمیم گیری ها را سلامت مردم دانستند.

حیدری خاطرنشان کرد:در ماه محرم و صفر ۱۰۰ هزار عدد ماسک در بین عزاداران حسینی توزیع شد که تاثیر بسزایی در پیشگیری در کاهش آمار مبتلایان شد .

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: شرکت های تولیدی و صنعتی در جلسات قبلی ستاد کرونا ملزم به مشارکت در امر تهیه تجهیزات پزشکی شدند و در روزهای آتی به آنها ابلاغ خواهد شد.

حیدری گفت: طبق برآوردهای انجام شده ۱۷ هزار نفر افراد پرریسک در خرمشهر وجود دارد که مرتبا مورد پایش قرار دارند.

وی با بیان اینکه برای چگونگی مدیریت زنان باردار باید یک برنامه منسجم طرح شود افزود: گروه دوم پرریسک خانم‌های باردار که بیش از ۳۳ درصد هستند و آمار شاخص برنامه ریزی ما است.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: برای حفظ سلامت مردم باید تالارها، سفره خانه‌ها و دفاتر ثبت ازدواج و مراسم عزا و شادی در این شهر باید تعطیل شود تا آمار مبتلایان به بیماری کرونا کاهش یابد.

وی رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک  را لازمه هر شهروند بیان کرد و گفت: برای ترویج و آگاهی بخشی مردم در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص استفاده از ماسک در مکان های عمومی باید الزامی شود.

حیدری تشکیل کارگروه نظارت بر تمامی ادارات، بازارها، تاکسیرانی را لازم و ضروری دانست و گفت: ادارات باید کارگروه نظارت ویژه همچون اداره صمت، اتاق اصناف در بخش شهرک صنعتی خود را تشکیل دهند و تمام گروه های هدف را از نظر سلامت و رعایت پروتکل های بهداشتی پایش کنند.

حیدری در ادامه گفت: تمامی شهرداران، دهیاران و شوراهای شهر و روستا باید نسبت به خدمات رسانی همچون گندزدایی، پاکسازی و لایروبی انهار اقدام کنند.

در پایان جلسه خانم هنگامه پروین به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان خرمشهر معرفی و از زحمات مهدی خواجه نوری قدردانی شد.

۱۲۰
اخبار مرتبط