جلسه کمیسیون بانوان شهرستان / حیدری : مقابله با کرونا نیازمند همراهی و مشارکت همه مردم است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر،محمدحیدری در جلسه کمیسیون امور بانوان گفت: مقابله با کرونا نیازمند همراهی و مشارکت همه مردم است.

وی افزود: گرچه همیشه زنان برای حفظ سلامتی خود و خانواده نیازمند آگاهی‌بخشی هستند، در شرایط کنونی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا ، گذار از این دوره سخت نیازمند هوشیاری بیشتر و حمایت همه‌جانبه زنان به عنوان شخصیت محوری سلامت خانواده در جامعه است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: بر این اساس “خانواده سالم” نیازمند مادر و زن سالم در محیط خانه است تا با روی پا بودن خود، محافظ سلامت و تندرستی خانواده و فراتر از آن پاسدار صحت و عافیت جامعه در چارچوب بنیان اساسی آن یعنی خانواده باشد.

وی خاطرنشان کرد: در این میان پوشیده نیست عواطف زنان در طول تاریخ باعث شده که نقش مراقبت و حمایتگر در جامعه اغلب معطوف به آنان باشد و زنان پیام آور اصلی سلامت در خانواده بوده و از تلاش آنان است که امکان تبدیل «هر خانه به یک پایگاه سلامت» فراهم می شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود:این بیماری در شرایط مختلف متغیر است و در نتیجه هر کسی باید از خود مراقبت کند و این مراقبت و نگهبانی می تواند عمومی باشد که بخشی به عهده ما و بخشی به عهده خانواده است که نقش مادر در خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی بااشاره به بافت عشیره ای و همچنین خونگرمی و مهمان نوازی مردم این خطه ، تاکید کرد: بانوان باید ازهر گونه تجمع در خانه جلوگیری کنند و تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند.

حیدری افزود: اقدامات تکمیلی از سوی دولت برای مدیریت بیماری کرونا لازم است اما اصل و اساس مبارزه با این ویروس خود مردم هستند. از آنجایی این بیماری واکسن و درمانی ندارد در نتیجه تکلیف سخت تر می شود و این تکلیف بر عهده مردم است که از خود مراقبت کنند و نظام پیشگیری در دستور کار خود قرار دهند.

فرماندار ویژه خرمشهرگفت: مردم به عنوان اصلی‌ترین عامل در مهار ویروس کرونا، جلوگیری از فراگیری بیماری را بیشتر جدی بگیرند و در اماکن عمومی جز برای کارهای ضروری حضور پیدا نکنند و نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

وی افزود: اولویت بندی کارها و احصای ضرورت ها جزء مدیریت کلان ستاد کرونا باید باشد و کارکنان دستگاههای اجرایی اولویت بندی کارها را مد نظر داشته باشند.

حیدری تاکید کرد:بانوان شاغل در ادارات از طریق دیتا بیس در شبکه بهداشت با شهروندان ارتباط برقرار نمایند و ضمن آموزش های لازم ،فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی را به مردم ارائه دهند.

۱۷۹
اخبار مرتبط