بازدید رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از شهرستان خرمشهر/ حیدری :بخش کشاورزی خرمشهر نیازمند حمایت انقلابی و جهادی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر،محمد حیدری در نشست با اعضای کمیسیون کشاورزی گفت: کشاورزی شغل اصلی مردم در خرمشهر به شمار می‌رود که برای رونق آن باید مسئولان حمایت بیشتری از این صنعت نمایند.

وی با بیان اینکه در شهرستان خرمشهر ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد افزود: وجود مرز بین المللی شلمچه ، بندر، فرودگاه ، شرکت نیشکر میرزا کوچک خان وشرکت های کشتی سازی از دارایی های ملی خرمشهر است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: پنج شرکت کشتی سازی بزرگ در شهرستان خرمشهر وجود دارد که یکی از آنها با سرمایه  ۵۹ میلیارد دلاربعنوان بزرگترین کشتی سازی خاورمیانه است.

وی افزود: ظرفیت های کشاورزی خرمشهر در کنار ظرفیت تجاری و ترانزیتی با هیچ شهرستانی  و حتی با استان های مرکزی مثل قزوین، زنجان واراک قابل مقایسه نیست اما از این ظرفیت ها به دلایل گوناگون  استفاده نشده و امروز این سرمایه های ملی یکی پس از دیگری در حال از بین رفتن است .

حیدری با اشاره به وضعیت استراتژیک شهرستان و همسایگی با کشورعراق خاطرنشان کرد: ظرفیت امنیت و توسعه توامان می تواند موجبات رشد وشکوفایی این منطقه و استان را فراهم نماید.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: شهرستان خرمشهر در گذشته یکی از قطب‌های اصلی کشاورزی بوده به طوری که در این شهرستان ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نخل وجود داشت.

وی ادامه داد : در حال حاضر خرمای خرمشهر به کشور اسپانیا صادرات می‌شود، اما تجهیزات کارگاهها و کارخانه‌های موجود در این شهرستان متعلق به ۷۰ سال پیش است و نیاز به حمایت‌های بیشتر داریم.

وی با اشاره طرح ۵۵۰ هزارهکتاری مقام معظم رهبری  افزود: با اجرای طرح مقام معظم رهبری در بخش مینو  ۹۰۰ هکتاراز اراضی آماده کشت وجود دارد ان شاءالله با تعامل، هم افزایی و اقدام جهادی مسائل و مشکلات پیش روی این طرح را بررسی و مرتفع نماییم.

۱۰۳
اخبار مرتبط