جلسه ستاد مدیریت کرونا خوزستان / حیدری : رویکرد ستاد کرونا شهرستان خرمشهر رویکرد تنش زدایی و استفاده از ظرفیت سران عشایر، طوایف و افزاد ذی نفوذ است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری درجلسه ستاد مدیریت کرونا استان خوزستان گفت : رویکرد ستاد کرونا شهرستان خرمشهر رویکرد تنش زدایی و استفاده از ظرفیت سران عشایرو طوایف و افزاد ذی نفوذ است.

وی به نقش مؤثر بزرگان طوایف و متنفذان در آگاه‌سازی و توصیه به مردم در راستای رعایت مصوبات ستاد کرونا اشاره کرد و افزود: همکاری و همراهی سران عشایر برای آگاهی بخشی به مردم برای رعایت توصیه‌های بهداشتی بسیارسازنده بوده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهرتصریح کرد: تعداد کل مراجعین مبتلا به کرونا به دانشکده علوم پزشکی آبادن ۱۰۷ هزار ۶۹۴ نفر که آمار مربوط به خرمشهر ۱۸ هزار و ۳۰۸  نفربوده که معادل ۱۷ درصد کل مراجعین میباشد.

وی با اشاره به آمار افراد نمونه گیری شده افزود: از ۲۶ هزار و۹۵۲ مورد ، ۷ هزار ۸۶ مورد مربوط به خرمشهر بوده که معادل ۲۶ درصد میباشد.

حیدری خاطرنشان کرد: موارد مثبت کووید ۱۹ در دانشکده علوم پزشکی ۱۰ هزار و ۳۳۳ مورد ثبت شده که  ۲ هزار و ۸۸۳ مورد مربوط به خرمشهر است.

فرماندار ویژه خرمشهر اظهارکرد: تجمیع موارد بستری شده شش هزار و ۱۸۲  مورد می باشد که شهرستان خرمشهر با داشتن ۲۱ مورد ۱۴ درصد را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: از ۴۹۱ مورد فوت شده براثر کرونا ۱۶۹ مورد مربوط به خرمشهرمی باشد که معادل ۳۴ درصد است.

حیدری در بخش دیگری سخنان خود گفت: برگزاری ۲۵ جلسه هماهنگی در شهرستان در قالب ستاد کرونا یک کار بسیار منظم ، مجدانه و پیگیرانه بوده که هماهنگی وهم افزایی همه دستگاه های اجرایی شهرستان خرمشهر در زمینه اجرای پروتکل های بهداشتی را فراهم نموده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن تشکر از مساعدت های  سازمان منطقه آزاد اروند به عنوان یکی از اجزای ستاد مدیریت کرونا شهرستان گفت: یکی از کارهای مهم منطقه آزاد مساعدت به ۱۵ هزار نفراز افراد تحت پوشش بهزیستی وکمیته امداد بوده است.

وی در خصوص توزیع الکل و قیمت گذاری آن افزود: راه اندازی کارگروه  نظارت برعملکرد اصناف و مقابله باگران فروشی اقلام بهداشتی یکی دیگر از موارد هماهنگی ستاد کرونا شهرستان خرمشهرمیباشد.

حیدری با بیان اینکه  ۲۳۰ هزار ماسک بین مردم به ویژه مناطق حاشیه نشین توزیع شده افزود:

۱۷۰ هزار ماسک قاچاق که توسط همکاران امنیتی ما کشف شده بود توسط تعزیرات حکومتی به ستادمدیریت کرونا شهرستان تحویل داده شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گفت: محله محور کردن برنامه ها و پروتکل های بهداشتی ، مراقبت از گروههای پرریسک و واگذاری مسئولیت ها و تقسیم کار بین همه اعضای ستاد کرونا شهرستان از موارد مهم بوده که انجام شده است.

وی با اشاره به بازرسی های انجام شده افزود: بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ۱۵ هزار  و ۱۳۰ مورد انجام شده ، همچنین از اماکن عمومی  ۱۰ هزار ۶۱ مورد بوده و تعداد موارد  بازرسی مشترک با اتحادیه صنف نانوایان ۱۴ مورد بوده است.

حیدری از پلمپ مراکزتهیه و توزیع مواد غذایی غیر مجاز خبر داد وافزود: تاکنون  ۷۲۶ مورد مرکزتهیه و توزیع مواد غذایی پلمپ و همچنین ۶۳۳ مورد از اماکن عمومی غیر مجاز تعطیل شده است.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: موارد رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی ۲۲ هزار و۱۹۱ مورد  و  افرادی که به تعزیرات حکومتی معرفی شده ۱۹۲ مورد و افراد متخلف که به دادستانی معرفی شده اند ۸۷  مورد است.

وی ادامه داد: نانوایی هایی که تاکنون پلمپ شده اند ۱۸ واحد بوده و تعداد بازرسی هایی که از مراکز تهیه و توزیع  در یک بازده سه ماهه به صورت تطبیقی انجام شده در شهریورماه  ۸۶۸ ،مهرماه ۱۴۳۹مورد و در آبان ماه ۹۶۵ مورد بوده است.

حیدری تعداد واحدهای پلمپ شده مراکز توزیع مواد غذایی را ۱۴۷ مورد و تعطیل شده را ۵۷۹ مورد اعلام کرد و افزود: اداره پست نیز بدلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی پلمپ شد که پس از اخذ تعهد رعایت پروتکل ها فک پلمپ شد.

فرماندار ویژه خرمشهردر بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: آنچه که مهم است مسئله همکاری و هم افزایی همه دستگاهها در اجرای پروتکل هاست ، آنچه که تصمیم  گرفته می شود و آنچه اجرا می شود دو موضوع کاملا متفاوت هستند نظام تصمیم گیری و نظام اجرایی الزامات خاص خود را دارند.

۱۳۶
اخبار مرتبط