جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان خرمشهر / حیدری: اعمال محدودیت ها گامی موثر در روند مبارزه با بیماری کرونا است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در جلسه ستاد کرونا شهرستان عنوان داشت: اعمال محدودیت ها در دو هفته آینده گامی موثر در روند مبارزه با بیماری کرونا است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: در این طرح، کشور به لحاظ شیوع کرونا       به سه بخش قرمز، نارنجی و زرد تقسیم بندی شده و محدودیت‌های خاصی برای هر کدام اعمال خواهد شد.

حیدری با اشاره به اینکه خرمشهر به عنوان شهر نارنجی شناخته شده است ، افزود: کلیه‌ی ادارات و دستگاه ها (به استثنا سازمان ها و ارگان‌های خدمات رسان و مراکز درمانی یا امدادی) ملزم به کاهش نیرو هستند، یک دوم در محل کار حاضر و یک دوم دیگر دور کاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه شهرستانهای کشور بصورت واحد و یکپارچه در چارچوب دستورالعمل ابلاغی اقدامات مشترک خود را در رابطه با  اعلام محدودیت ها انجام خواهند داد تا ان شاءلله در چارچوب این حرکت ملی و جمعی بتوانیم  بر ویروس کرونا فایق بیاییم.

نماینده عالی دولت در شهرستان در خصوص آخرین آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در محدوده فعالیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۹۵۶ مورد مثبت داشتیم که از این تعداد ۱۷۵۰ مورد بستری شده اند و در حال حاضر ۱۲ نفر بستری داریم و متاسفانه در طول هشت ماه گذشته ۱۷۰ نفر از همشهریان ما براثر کرونا جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها و در رأس آنها سازمان صدا و سیما نقش بی بدیلی در اجماع سازی، اقناع و همراهی افکار عمومی را بر عهده دارند، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تعامل و همکاری با صدا و سیمای مرکز آبادان نسبت به تهیه و تدوین برنامه های مختلف در راستای اقناع سازی افکار عمومی اقدام نمایند.

حیدری ادامه داد: رسانه ها در کنار اقناع سازی، مسئولیت اجتماعی را در بین مردم ایجاد کنند تا در قالب یک پوشش مناسب رسانه ای در همه ابعاد در تعامل با مردم و مشارکت مردم بتوانیم این ماموریت را انجام دهیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: دادستان کل هم مکلف شده در خصوص اجرای این طرح نهایت همکاری را با  گروههای نظارت و پایشی داشته باشند.

وی بر توجیه اصناف و اتحادیه ها توسط اداره صمت تاکید کرد و افزود: در این راستا نظارتها در قالب اجرای گشت‌های مشترک با دستگاه‌های نظارتی از جمله پلیس نظارت بر اماکن عمومی، اتاق اصناف و شبکه بهداشت و درمان ابلاغ خواهد شد.

حیدری افزود: نحوه فعالیت مشاغل و محدودیت‌های اصناف از ۱ آذر به مدت ۲ هفته، شامل تعطیلی گروه های شغلی ۳ و ۴ می‌باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاه ها، استخرهای سرپوشیده، زبانسراها، کتابخانه ها، خانه‌های کودک، مهدکودک‌ها، سینماها ، مساجد، مصلی ها، دانشگاه ها، حوزه‌های علمیه‌ ، باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی ، باشگاه‌های ورزشی، کافه ها ، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه ها، شهربازی ها و مدارس شبانه روزی مشاغلی هستند که باید تعطیل شوند.

 وی با اشاره به محدودیت های تردد ادامه داد: خودروهای بومی با پلاک های بومی نمیتوانند از شهر خارج بشوند و متقابلاً خودروهای پلاک غیربومی نیز نمی‌توانند وارد خرمشهر بشوند و در صورت تخطی از این امر جرائم ۵۰۰ هزار تومانی تا ۱ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

حیدری افزود: بیمارانی که نیاز به خروج از شهرستان دارند باید با نامه اعزام با قید فوریت پزشک و تشخیص ستاد کرونا شهرستان می‌توانند از شهر خارج بشود. همچنین فرمانداری شهرستان هیچگونه کارت تردد و مجوزی برای هیچ فردی صادر نمی نماید.

 

۱۹۱
اخبار مرتبط