حیدری: چهارهزار میلیارد ریال برای چهاربانده کردن جاده خرمشهر – اهواز اختصاص یافته که عملیات اجرایی آن از سال ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر،محمد حیدری گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد:چهاربانده کردن جاده خرمشهر – اهواز از پروژه‌های ملی است که با امضای تفاهنامه مشترک بین منطقه آزاد اروند، وزارت راه و شهرسازی واستانداری خوزستان اجرا خواهد شد و گام نخست آن شامل ۲۰ کیلومتر به زودی از سمت خرمشهر آغاز می‌شود.

وی به توجه خاص دولت خدمتگذار وهمچنین پیگیری ها واقدامات جهادی نماینده محترم مردم خرمشهرو مینوشهر در مجلس شورای اسلامی در راستای رفع محرومیت‌ها از مناطق روستایی خرمشهر اشاره کرد و ادامه داد:با توجه به اختصاص اعتبارات ثابت از سوی سازمان دهیاری کشور به دهیاران، در همه روستاهای خرمشهر طرح آبرسانی، گازرسانی و احداث سیل‌بند در دستور کار قرار دارد.

معاون استاندارو فرماندار ویژه خرمشهر ضمن تقدیراز پیگیری های دلسوزانه نماینده محترم مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی درخصوص اختصاص ۵۰ درصد حق آلایندگی شرکت نفت و گاز اروندان برای خرمشهر خاطرنشان کرد: در صورت تایید سازمان برنامه و بودجه ۵۰ درصدِ حق آلایندگی شرکت نفت و گاز اروندان برای خرمشهر تصویب خواهد شد.

حیدری یکی ازنقاط مهم در مقابله با سیل و طغیان رودخانه کارون در شهرستان خرمشهر را روستای ام‌نوشه بیان کرد و گفت: ۴۵۰ متر دیوارسازی ساحل روستای ام‌نوشه اجرا شد و احداث سیل‌بند در بالادست روستای سوئیچتی با ۵۰ میلیارد ریال در طرح پیشنهادی به سازمان آب و برق خوزستان قرار دارد.

وی به عملیات واگذاری و تسطیح زمین‌های کشاورزی غرب کارون و شلمچه در قالب طرح ۵۵۰ هکتاری رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: اجرای  این طرح فعالیت کشاورزی در این منطقه افزایش داده است.

فرماندارویژه خرمشهردر بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام‌هایی مانند احداث استادیوم، استخر، مدرسه و ارائه کمک‌های بهداشتی ازسوی شرکت نفت و گاز اروندان، ازعملکرد این شرکت در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی قدردانی کرد.

جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان نیز در این نشست گفت: ازسوی وزارت نفت طرح‌هایی در حوزه مسئولیت اجتماعی تعریف شده است که در چهار بخش شامل بهداشت، آموزش، راه و شهرسازی و آبفا است و اقدام‌های بسیار خوبی در این خصوص به‌ویژه در بحث مرمت و مدرسه‌سازی و خدمات‌رسانی فرهنگی تا  امروز انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۹۶ درصد نیروهای پیمانکار این شرکت بومی و از استان خوزستان هستند، به مسئولیت گسترده و فرامنطقه‌ای شرکت نفت و گاز اروندان نیز اشاره کرد و درباره فعالیت‌های زیست‌محیطی هم افزود: محیط زیست و تالاب یک سرمایه ملی است و ارزش حفظ تالاب را کمتر از تولید نفت نمی‌دانیم، به همین دلیل تمام تلاش ما بر این است که در تالاب هورالعظیم آلودگی نفتی نداشته باشیم.

پورهنگ با بیان اینکه در افق ۱۴۰۴ رقم تولید نفت در غرب کارون باید به بیش از یک میلیون بشکه برسد، ادامه داد: در توسعه میدان‌های نفتی گام‌های بلندی برداشته‌ایم و با اتکا به ظرفیت‌های داخلی با همین روند پیش می‌رویم.

۱۱۲
اخبار مرتبط