حیدری: ورود خودروهای پلاک غیر بومی به شهرستان خرمشهرممنوع است ودرصورت مشاهده اعمال قانون خواهند شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر،محمد حیدری در گفت‌وگو با رادیو صدا و سیمای مرکز آبادان گفت: ورود خودروهای پلاک غیر بومی به شهرستان خرمشهر ممنوع است ودر صورت مشاهده اعمال قانون خواهند شد.

وی افزود: همچنین تردد خودروها از ساعت ۲۱ شب تا چهار صبح ممنوع است و راهنمایی و رانندگی نسبت به اجرای قانون جدی است.

معاون استاندارو فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: با توجه به تشدید روند کرونا در خرمشهر و خوزستان، محدودیت‌ لازم برای کنترل مبادی ورودی و خروجی خرمشهر و مرز شلمچه انجام می‌شود.

حیدری افزود: فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و کلیه مشاغل گروههای ۳ و ۴ تعطیل شده وکارگروهای عملیاتی و نظارتی سازماندهی شده اند.

وی با بیان اینکه مردم همچنان رکن اساسی در اجرای طرح مهم و پیشگیرانه مقابله با کرونا هستند گفت: موفقیت و ثمربخش بودن نتایج این طرح منوط به مشارکت و همراهی مردم است.

نماینده عالی دولت خاطرنشان کرد: کنزل المال بعنوان یک مرکز تجاری بزرگ که مراجعین زیادی در آنجا تردد دارند ظرف امروز و فردا ارزیابی انجام میشود درصورت رعایت پروتکل بهداشتی   با رعایت برخی ملاحظات امکان فعالیت خواهد داشت درغیر اینصورت درخصوص تعطیلی آن تصمیم گیری می شود.

حیدری افزود: به منظور پیشگیری و قطع زنجیره کرونا هم اینک ماموران بهداشت و درمان در نقطه صفر مرز شلمچه اقدام به انجام تست PCR ازمسافران عراقی و خارجی می‌کنند واز ورود موارد مشکوک و بیماران مبتلا به کووید۱۹ جلوگیری می‌شود.

وی گفت: مسافران عراقی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و داشتن گواهی سلامت از کشورعراق و انجام تست کرونا مجاز به ورود به کشورهستند.

فرماندار ویژه خرمشهربا اعلام اینکه نظارت‌ها درشهرستان به منظور کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا به صورت مستمر ادامه دارد، گفت: مردم باید استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را همچنان رعایت کنند.

۱۲۸
اخبار مرتبط