‏ جلسه پشتیبانی و رفع موانع صادرات در مرز بین المللی شلمچه/ حیدری: تجار و بازرگانان باید ‏بتوانند از ظرفیت‌های راهبردی بندر، گمرک و مرز زمینی شلمچه بهره مند شوند

به گزارش روابط عمومی فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر،محمدحیدری در جلسه پشتیبانی و رفع موانع صادرات در مرز بین المللی شلمچه اظهار داشت: به دنبال شعار امسال«تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» تجار، تولیدکنندگان و بازرگانان باید بتوانند از ظرفیت‌های راهبردی بندر، گمرک و مرز زمینی شلمچه بهره مند شوند.

وی با اشاره به بازگشایی دروازه دوم مرز شلمچه افزود: به حمدالله با تلاشی که در بازگشایی دروازه دوم مرز شلمچه ایجاد شده می توان یک اهرم بسیار خوب برای فعال کردن تجارت باشد و اشکالاتی در روند کار وجود داشت برطرف شود.

حیدری به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در خرمشهر تاکید کرد و گفت: در سال گذشته از ظرفیت بخش خصوصی اتاق بازرگانی به نحو شایسته استفاده نکردیم اما امسال باید از ظرفیت بخش خصوصی به ویژه اتاق بازرگانی خرمشهر بهره لازم برده شود.

فرماندار ویژه خرمشهر بیان داشت: در حال حاضر اسباب کار فراهم است لذا با وحدت و اتحاد مدیریتی که وجود دارد پیگیری‌ها را انجام خواهیم داد تا انشاالله منشاء کار و تحول باشیم و معیشت مردم تغییر واشتغال مردم دگرگون شود و این بحران‌های بیکاری و ضد اشتغال که در مجموعه شهرستان وجود دارد برطرف شود.

حیدری منطقه آزاد اروند را یک ظرفیت بسیار مهم قانونی بیان کرد و گفت: هم اینک خیلی استان‌ها تلاش می‌کنند که منطقه آزاد و ویژه ایجاد کنند به حمدالله منطقه آزاد اروند تمام فراز و نشیب‌های مدیریتی را پشت سر گذاشته و الان به ثبات و بلوغ فکری و برنامه‌ای رسیده است.

وی با بیان اینکه حضور نماینده مردم در کمیسیون اقتصادی مجلس برگ برنده است گفت:عضویت نماینده مردم خرمشهردر کمیسیون اقتصادی یک فرصت است و اگر ما در این دوره شهرستان خرمشهر را از بعد مسایل تجاری، بازرگانی و اقتصادی متحول کنیم مطمئنا دیگر هیچ فرصتی پیشرو نخواهیم داشت.

حیدری در ادامه گفت: دستور حضرت آقا که بالاترین حکم حاکمیتی شرعی و فقهی را داریم و دولت نیزکه لبیک گویان به استقبال آمده وهمچنین حضور نماینده خرمشهردر کمیسیون اقتصادی مجلس   پازل های مدیریتی در ابعاد مختلف برای تحول اقتصادی و برداشتن موانع پیشروی تولید کنندگان و بازرگانان تکمیل می‌شود.

۵۱
اخبار مرتبط