جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی شهرستان خرمشهر/ حیدری: پیمانکاران باید تعیین تکلیف شوند و کار بیشتر از این نباید معطل شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، محمد حیدری در حاشیه نشست شورای توسعه و برنامه ریزی شهرستان خرمشهرکه با حضور استاندار محترم و مسئولین استانی برگزار شد گفت: در این جلسه مصوبات قبلی شورای برنامه ریزی استان که در ارتباط با شهرستان خرمشهر بود از قبیل آب شرب ، تصفیه خانه های فاضلاب، استحکام سازی رودخانه، دفع آبهای سطحی  وهمچنین مشکلات شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به تخصیص مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه در قالب ماده ۵۶ برای اصلاح سیستم فاضلاب خرمشهر افزود: با پیگیری های مکرر موافقت های نهایی به دست آمد و در نهایت طرح توجیهی ازسازمان آب و فاضلاب خواسته شد و قرار شد ظرف حداکثر یک ماه آینده پیمانکار مشخص شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: در خصوص پروژه تصفیه خانه خرمشهر مبلغ ۱۱ میلیارد تومان  تامین اعتبار شده که آقای استاندار تاکید کردند که این اعتبارهرچه سریعتر جذب شود.

وی افزود: درباره بافت شهری و دیوار ساحلی خروجی خوبی به دست آمد حدود ۱۸ میلیارد سال قبل به آن تعلق گرفته بود و ۱۵ میلیارد هم تخصیص داده شد و قرار شد در فاز جدید هم امسال ردیف خوبی از ردیف های استانی به آن تعلق گیرد.

حیدری  با اشاره به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: استاندار محترم جلسه ای در این خصوص با معاون وزیر جهاد کشاورزی و جهاد نصر داشتند که ان شاءالله پس از رفع نواقص پروژه  ۷۰۰ هکتار از اراضی مینو زیر کشت می رود.

نماینده عالی دولت با  بیان اینکه در خرمشهر پروژه ای نداریم که تعیین تکلیف نشده باشد افزود:بیمارستان تخصصی مرکز قلب خرمشهر که اعتبار آن ۶۰ میلیارد تومان بر آورد شده است  تاکنون ۳۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده و با مشخص شدن پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: پروژه چهاربانده کردن خرمشهر- اهواز که پیش از این پیگیرهای زیادی شده بود  با تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه اولیه به نتیجه رسید و پیمانکار آن مشخص شده  که ظرف روزهای آتی کلنگ  زنی خواهد شد.

حیدری به پروژه های شهرداری خرمشهر و مینوشهر اشاره کرد و افزود: سازمان آب و فاضلاب باید سه کیلومتر آبرسانی و نوار حفاری فاضلاب ظرف سه ماه آینده در مینوشهر انجام دهد.

وی درخصوص پروژه های شیلات گفت: با وجود اینکه سال گذشته نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شد قرار شد برای پروژه برق فاز دوم شهید احمدیان ۳۰ میلیارد ریال پول تامین شود.

۳۴