جلسه هیأت بازرسی انتخابات شهرستان خرمشهر

به گزارش کمیته اطلاع اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان خرمشهر، رضا مردانی دبیر هیأت بازرسی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در جلسه هماهنگی هیأت بازرسی شهرستان گفت :هیأت بازرسی انتخابات شهرستان خرمشهر با ابلاغ احکام از سوی هیات بازرسی انتخابات استان خوزستان، در راستای بازرسی و کنترل جریان اتنخابات بر مدار قانون برای صیانت و حفاظت از آراء مردم در انتخابات فعالیت خود را آغاز نمود.

وی افزود: از مهمترین وظایف هیأت بازرسی؛ جمع آوری ، پایش و کنترل اخبار و اطلاعات انتخاباتی در سطح شهرستان و ارسال آن به هیئت های مرکزی و استان می باشد.

دبیر هیات بازرسی شهرستان تصریح کرد: این هیأت ضمن اعلام اطمینان به مردم جهت  رسیدگی و پاسخگویی به شکایات واصله از تمامی شهروندان شهرستان خرمشهر تقاضا دارد چنانچه موارد نقض یا تخلف از قوانین و مقررات اعم از فعالیت تبلیغات زود هنگام  پیش از موعد مقرر و غیره تا روز اخذ رأی مشاهده نمودند به هیأت بازرسی انتخابات شهرستان مستقر در فرمانداری خرمشهر و یا به آدرس اینترنتی ارائه گزارش تخلفات انتخاباتی https://moi.ir/fa/nazarsanjivashekayat  گزارش نمایند . گزارش های مردمی باید مستدل ومستند و به موقع از تخلفات ( اشخاص حقیقی و حقوقی ) ، داوطلبان انتخابات و دستگاههای اجرایی با استناد به قوانین و مقررات انتخاباتی باشد.

وی در ادامه افزود : از دیگر وظایف این هیأت، انتخاب بازرسان ، سربازرسان و بازرسان ویژه شعب اخذ رای و با برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای این عزیزان می باشد. همچنین هیأت بازرسی مطابق قانون، ارزیابی عملکرد هیأت های اجرایی و مجریان انتخابات را براساس موارد ابلاغی در دستور کار خود قرار می دهد .

در پایان آقای رضا مردانی اعلام نمود یک مورد تخلفات انتخاباتی احصاء شده که مورد تخلف به هیأت بازرسی استان ارجاع شده است .

۸۱