پیام دکتر حیدری معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر به مناسبت لیالی قدر و شهادت حضرت علی (ع)

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْر

اینک که در شب‌های پر برکت قدر، بار دیگر توفیق عبادت و بندگی و بهره‌گیری از معنویات خوان گسترده الهی نصیب همه بندگان شده، با یاد بزرگ‌مرد تاریخ حضرت علی (ع) زیر باران رحمت “لیله القدر” می‌ایستیم تا جان‌هایمان تطهیر شود.

قدر میعاد انسان با خداست، شبی است که خورشید فروزان حیات امام علی (ع)، در افق روز نوزدهم رمضان سال چهلم هجری در آسمان شهر کوفه به خون نشست و شمشیر مسموم نفاق و کین، فرق انسان عدالت گستری را شکافت که بهترین خلق پس از رسول خدا (ص) بود.

ایام شهادت جانسوز مولای متقیان حضرت علی بن ابیطالب (ع)، مقارن است با دومین شب از لیالی پربرکت قدر که مشتاقان لقاء محبوب را به خود می خواند تا با احیاء این شب ، ناب ترین و زلال ترین صحنه نیایش انسان در مقام بندگی را به نمایش بگذارند.

طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، شرایط برای برگزاری مراسم شب‌های قدر در فضای باز و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شهرستان مهیا شده است.

اینجانب ضمن تسلیت شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع)، توفیق بهره مندی از عنایات و الطاف ویژه حضرت حق در شب های قدر برای مردم شریف و متدین شهرستان خرمشهر را از خداوند منان مسئلت می نمایم.

 

محمد حیدری

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر

۴۴