جلسه ستاد اربعین حسینی شهرستان خرمشهر/ حیدری : خرمشهر باید خود را برای پذیرایی از سه میلیون زائر آماده کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  ویژه خرمشهر، محمد حیدری درجلسه ستاد اربعین شهرستان خرمشهر گفت :در صورت برگزاری مراسم اربعین حسینی باید برای استقبال پرشور از زائران آمادگی داشته باشیم.

وی افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا شرایط تغییرکرده و موضوع بهداشت و درمان از اولویت‌های ستاد اربعین است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر خواستار استقرار یک واحد درمانگاه مجهز و تخصصی شد وتصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر راه اندازی و بهره برداری کلینیک شلمچه نسبت به احداث و تاسیس درمانگاه در سایت پایانه مرزی شلمچه اقدام نماید.

حیدری با بیان اینکه مسئله فاضلاب یک مسئله اساسی و مهم است افزود: لازم است مدیر کل آب و فاضلاب استان با یک اقدام انقلابی و جهادی راجع به آب و فاضلاب شلمچه تدبیرآنی و برنامه عملیاتی پیاده نماید.

وی افزود: کمیته زیرساخت تمهیدات لازم به منظور آبرسانی ، رفع مشکل آب و فاضلاب و همچنین تامین سرویس های بهداشتی ،حمام و خوابگاه را فراهم نماید.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه پایانه شلمچه نماد مظهرواقتدار جمهوری اسلامی در کنگره عظیم اربعین است، خاطرنشان کرد: ما بایستی در پایانه شلمچه رفاهیات و امکانات کافی را برای زائران عزیز فراهم نماییم.

حیدری با انتقاد از وضعیت پارکینگ شلمچه گفت : مشخص نیست مسئولیت این پارکینگ با چه کسی است و امکانات آن مناسب زائران نیست.

وی خواستار احترام زائران به قوانین جمهوری عراق شد و تاکید کرد: زائران از همراه بردن دارو‌های ممنوعه و همچنین عبور غیرقانونی از مرز خودداری کنند چرا که با قوانین سخت گیرانه عراق دچار مشکل می‌شوند.

فرماندار ویژه خرمشهر در بخش دیگری ازسخنان خود علمکرد کمیته اطلاع رسانی را بسیار مهم دانست وگفت: دنیای ارتباطات و بحث اربعین جهانی است دشمن می خواهد از کنگره عظیم اربعین یک فرضیه باطل ایجاد کند.

حیدری با بیان اینکه کلیه دستگاهها و کمیته های اربعین جهادی و انقلابی پای کار باشند خاطرنشان کرد: برای امام حسین (ع) وقت بگذارید و شبانه روز پای کار باشید اگراعتقادی کار کنید خداوند همه درهای بسته را باز می کند.

۳۵
اخبار مرتبط