جلسه بررسی و رفع مشکلات برق شهرستان خرمشهر / حیدری: وظیفه مسئولین، خدمت به مردم و کاهش آلام آنهاست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر،محمد حیدری درجلسه بررسی و رفع مشکلات برق شهرستان که با حضور مهندس قربانی زاده قائم مقام شرکت توزیع برق استان برگزارشد گفت: شهرستان خرمشهردر حوزه برق با مشکلات فراوانی روبروست از جمله روشنایی معابر اصلی ،  ورودی ها و بلوار ساحلی دچار مشکل شده و این باعث نارضایتی مردم شریف شهرستان شده است وظیفه ما بعنوان مسئولین، خدمت به مردم و کاهش آلام آنهاست.

وی افزود: در چارچوب اصل پیشگیری از سرقت سیم های برق، باید روشنایی معابر را در اولویت قرار داده  تا به حفظ دارایی های شهرستان در بخش های مختلف کمک کنیم و ضریب امنیت عمومی را ارتقاء دهیم.

معان استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: تبدیل بیش از ۳۰ کیلومتر از سیم های مسی به کابل خودنگهدار در شهرستان انجام شده که طرح موفقی در کل کشور به ویژه در استان خوزستان است.

وی هدف از اجرای این طرح را کاهش اتلاف برق، کاهش سرقت سیم های مسی و پایان دادن به انشعاب های غیرمجاز در شبکه های توزیع برق برشمرد و یادآور شد: طرح تبدیل سیم های مسی به کابل خودنگهدار پایانی به انشعاب های غیرمجاز بوده است.

حیدری خاطرنشان کرد: مشکلات و چالش هائی که در زمینه استفاده های غیرمجاز و سرقت تاسیسات و تجهیزات برق وجود داشته به طور قطع مورد توجه دستگاه قضائی قرار دارد و با بهره گیری از اهرم های لازم و قانونی به آنها پرداخته خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه درصد قابل توجهی از مشترکین غیرمجاز بیشترین مصرف برق را دارند ، ادامه داد: ضمن اینکه مشترکین باید الگوی مصرف را رعایت کنند باید یک تصمیم جدی راجع به مشترکین غیر مجاز بگیریم.

وی با اشاره به مطالبات شرکت برق از مشترکین و دستگاههای دولتی افزود: اداره برق یک اداره خودگردان است و بایستی منابع درآمدی خود را تامین نماید بنابراین مشترکان بخش خانگی، صنعت ، سازمانها و ادارات دولتی بدهی خود را به موقع پرداخت نمایند.

حیدری خواستار تامین ملزومات و تجیهزات مورد نیاز اداره برق خرمشهرشد و افزود: درحال حاضر ملزومات کافی برای تداوم خدمت رسانی به مردم خرمشهر را نداریم  باتوجه به اینکه اداره برق شهرستان خرمشهراز برق ناحیه جنوب مستقل شده انتظار داریم در زمینه تجهیزات و اقلام مورد نیاز درچارچوب یک برنامه منظم و قابل دستیابی نهایت مساعدت را نمایید تا بتوانیم مشکلات را برطرف نماییم.

۸۳
اخبار مرتبط