جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد انتخابات خرمشهر/ حیدری: انتخابات نماد مردم سالاری دینی در کشور است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر، محمد حیدری ضمن تبریک فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس وعملیات بیت المقدس گفت: برگزاری انتخابات، جلوه عملی تحقق مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: با هم فکری و هم افزایی ارکان اجرایی و نظارتی انتخابات شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور و مشارکت حداکثری مردم ولایت مدار شهرستان خرمشهردر پای صندوق های رای باشیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه های اجرایی ، نظارتی و بازرسی تصریح کرد: یکی از ارکان مهم انتخابات مسئله امنیت است که بحمدالله با هوشیاری نیروهای امنیتی  شاهد یک امنیت پایدار و تضمین شده در شهرستان هستیم که باعث شده دشمنان چشم طمع به این آب و خاک نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در دوره گذشته شهرستان خرمشهر پایلوت برگزاری انتخابات الکترونیکی بود افزود: بدلیل محدودیت هایی که در دستگاههای الکترونیکی وجود دارد ما برای برگزاری انتخابات غیرالکترونیکی برنامه ریزی کرده ایم و تاکنون ۱۲۸ دستگاه احرازهویت برای آپدیت شده به مرکز استان ارسال شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: در حوزه فناوری  ۱۲۰ نفر کاربر برای شعب اخذ رای پیش بینی شده که در هر شعبه یک نفرکاربر برای دستگاه احراز هویت در نظر گرفته شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: در مجموع ستاد انتخابات شهرستان خرمشهر ۱۱۰ شعبه اخذ رای وجود دارد که ۹۲ شعبه ثابت و ۱۸ شعبه سیار می باشد که ۶۳ شعبه ثابت در مدارس ،۲۰ شعبه مساجد و حسینیه ها و ۹ شعبه در ادارات دولتی مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به انتخاب اعضای هیات اجرایی که از معتمدین شهرستان وافرادی متعهد و انقلابی هستند گفت : در جلساتی که با اعضای هیات اجرایی داشتیم ابعاد انتخاباتی را تبیین و بر رعایت اصل بی طرفی ، قانون مداری و اجرای مر قانون تاکید نمودم .

حیدری ادامه داد : به حمدلله عزیزان هیات اجرایی در بررسی صلاحیت داوطلبین با توجه به شناخت کافی و براساس اصل بی طرفی  و رعایت انصاف و تقوا اظهار نظر کردند.

فرماندار ویژه خرمشهر افزود: در مجموع پس از بررسی صلاحیت ها در هیات های اجرایی، نظارت شهرستان و نظارت استان  ۱۳۸ نفر از داوطلبین  تایید صلاحیت شدند.

۹۶
اخبار مرتبط