جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان / حیدری: اداره آبفا برای حل مشکل شکستگی های لوله های آب و فاضلاب باید برنامه داشته باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری درجلسه شورای سلامت و امنیت غذایی و سی و نهمین جلسه ستاد کرونا شهرستان گفت: اداره آبفا برای حل مشکل شکستگی های لوله های آب و فاضلاب باید برنامه داشته باشد.

وی افزود: سلامتی مردم چیزی نیست که به این سادگی از کنار آن گذشت درست است دچار قطعی آب طولانی مدت نیستیم اما بایستی آب سالم و مطلوب به دست مردم برسد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: سلامت آب بطور مستقیم و غیر مستقیم با بیماریهایی مختلفی  در ارتباط است ، بنابراین در دسترس بودن آب سالم برای شهروندان امری ضروری و بدیهی است .

حیدری برانجام آزمایشات میکروبی و بررسی املاح موجود در آب شرب در سطح شهرستان بویژه در روستاها توسط مرکز بهداشت تاکید کرد و گفت: اداره آبفا  با هماهنگی بخشداران در اسرع وقت نسبت به ترمیم و رفع شکستگی شبکه آب شرب اقدام نمایند.

وی یاد آور گردید به استناد مصوبات شورای سلامت در صورت عدم رفع مشکل، مرکز بهداشت آنرا تهدید علیه سلامت عمومی دانسته و از طریق مراجع حقوقی و قضایی پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

نماینده عالی دولت در شهرستان خطا ب به مسئولین آیفا گفت: احساس مسئولیت خیلی مهم است هم در مقابل مردم و خداوند و هم وظیفه سازمانی ، مردم بر گردن ما حق دارند سزاوار نیست آب آلوده مصرف کنند.

حیدری بر شناسایی کانون های بحران در منطقه سرحانیه و روستاهای شلمچه تاکید کرد وافزود: از امشب یک اکیپ از اداره آبفا به منطقه سرحانیه اعزام و مستقرشود و کلیه شکستگی های لوله های آب و فاضلاب را شناسایی و برطرف نماید ، بخشدار و شهرداری نیز دراین خصوص نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: طبق کارشناسی وزارت کشور طرح شهید سیلمانی یکی از موفق ترین طرح ها در پیشگیری از کرونا بوده است.

فرماندار ویژه خرمشهر افزود: ویژگی طرح شهید سلیمانی محله‌محور و مردم محور بودن آن است؛ در این طرح که با همکاری مرکز بهداشت، بسیج مستضعفین، سپاه، هلال احمر و بسیاری از ارگان‌های دیگر اجرا می‌شود در قالب گروه‌های مراقبتی، نظارتی و حمایتی فعالیت دارند.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: ایجاد فضای پرشور و نشاط و مشارکت گسترده  مردم در صحنه انتخابات در گروی رقابت سالم است.

وی  ضرورت رعایت پروتکل ها بهداشتی از سوی مردم و نامزدهای انتخابات اعم از ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را مورد اشاره و تاکید قرار داد.

۵۷
اخبار مرتبط