جلسه آموزشی بازرسان شعب اخذ رای انتخابات / حیدری: مهم ترین واصلی ترین وظیفه بازرسان در فرایند انتخابات، صیانت و حفاظت از آرای مردم است

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان خرمشهر؛ محمد حیدری در جلسه آموزشی بازرسان شعب اخذ رای گفت: مهم ترین و اصلی ترین وظیفه بازرسان در فرایند انتخابات، صیانت و حفاظت از آرای مردم است .

وی  ضمن اشاره به وظایف هیات بازرسی انتخابات افزود: کنترل جریان انتخابات، حصول اطمینان ازانجام صحیح، دقیق و به موقع وظایف توسط عوامل اجرایی انتخابات، دریافت گزارشی از تخلفات احتمالی در اجرای مفاد قانونی انتخابات از مهمترین وظایف هیات بازرسی انتخابات به شمار میرود .

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: برگزاری انتخاباتی شفاف، سالم و با مشارکت حداکثری و اجرای با کیفیت و جدیت هیات بازرسی از اهداف مجریان این دوره از انتخابات است.

حیدری بر لزوم رعایت اصل بی‌طرفی و امانت داری هیات بازرسی انتخابات شهرستان تاکید واضافه کرد: بازرسان  چشم بینای مجموعه وزارت کشور در شعب اخذ رای هستند و این مهم خود اثباتی است براهمیت جایگاه بازرسان و اینکه در تمامی مراحل فرایند انتخابات بازرسان نقش‌آفرینی خواهند کرد.

وی آموزش اعضای هیات بازرسی را بسیار مهم و اثرگذار در سلامت انتخابات برشمرد و افزود: آموزش صحیح کلیه دست‌اندرکاران امر بازرسی اولویت هیأت بازرسی انتخابات شهرستان می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود  گفت: نامزدهای انتخابات شوراهای شهر چارچوب‌های قانونی و اخلاقی را در ایام تبلیغات وهمچنین دیگر مراحل برگزاری انتخابات رعایت کنند و از دادن وعده‌های غیرقابل تحقق که در حیطه وظایف شوراهای اسلامی نیست، خودداری نمایند.

حیدری خاطرنشان کرد: شورا کانون قدرست سیاسی نیست اما میتواند کانون قدرت خدمتگزاری به مردم باشد، قانون هم اختیارات زیادی به شورا تفویض نموده و آبادانی و توسعه هر شهری در دستان قدرتمند اعضای شورا است.

وی افزود: اعضای شورا باید متعهد، متخصص و پایبند به مردم داری و اخلاق مداری باشند اگر تلاش آنها برای خدمتگزاری باشد این تلاش ها مقدس و این رقابت ها ستودنی است.

۷۱
اخبار مرتبط