جلسه ستاد اربعین شهرستان خرمشهر/ حیدری: پیگیری مصوبات و آمادگی برای برگزاری اربعین باید همراه با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر، محمد حیدری  در نشست ستاد اربعین اظهار داشت: پیگیری مصوبات و آمادگی برای برگزاری اربعین باید همراه با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی باشد.

وی شتاب بخشی به روند توسعه زیر ساخت ها در مرز شلمچه برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را ضروری دانست و افزود: مصوبات ستاد اربعین در رابطه با مرز شلمچه باید با دقت و سرعت اجرا شوند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: درسال گذشته به رغم اعلام ممنوعیت تردد زائران از مرز شلمچه چندهزار زائر برای زیارت اربعین در حسینیه‌ها و مهمانسراهای خرمشهر مستقرشدند و قطعا امسال نیز اگر روادید از سوی عراق لغو شود با ازدحام جمعیت مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه شوق زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی امسال بسیار بیشتر از سال های گذشته است گفت: شواهد نشان می‌دهد کرونا عامل بازدارنده ای برای زیارت عتبات عالیات در اربعین حسینی نخواهد بود.

حیدری خاطرنشان کرد: در صورت برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در امسال ،اتباع خارجی که از طریق ایران راهی کربلای معلی می شوند باید بین سه مرز شلمچه، چذابه و مهران تقسیم شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: اکنون تمرکز همه شهرداری‌های شهرهای معین در تامین امکانات و زیر ساخت ها در شلمچه است این درحالی است که پیش بینی می شود در ایام اربعین در خرمشهر بیش از چهارهزار نفر زائر ساکن شوند لذا باید امکانات لازم برای خدمت رسانی به این زائران باید فراهم شود.

وی هم افزایی و هماهنگی لازم بین دانشگاه علوم پزشکی آبادان با موکب‌های شهرهای معین برای استقرار گروه پزشکی در شلمچه را ضروری دانست و از آماده نشدن کلینیک درمانی شلمچه انتقاد کرد و گفت: به رغم قول مساعد رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان بر اساس بررسی انجام شده این کلینیک برای اربعین امسال آماده نمی‌شود.

حیدری همچنین در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی موکب های اربعین افزود: موکب‌هایی که زیر نظرعتبات عالیات فعالیت می کنند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند اما  موکب‌هایی که زیرپوشش عتبات عالیات نیستند باید در این رابطه سازماندهی شوند.

وی به تشریح وضعیت پارکینگ شلمچه پرداخت و گفت: مسئولیت پارکینگ شلمچه به شهرداری خرمشهر واگذار می‌شود و ازهم اکنون باید امکانات لازم برای این پارکینگ فراهم شود.

 

۱۳۶
اخبار مرتبط