جلسه شورای سلامت و ستاد کرونا شهرستان خرمشهر/ حیدری: مدیران اجرایی برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی باید شتاب کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمدحیدری  در نشست شورای سلامت و ستاد مبارزه با کرونا در فرمانداری خرمشهر اظهار داشت: اینک که مشکلی در تامین واکسن کرونا و اجرای طرح  واکسیناسیون در خرمشهر وجود ندارد مدیران اجرایی برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی باید شتاب کنند.

وی با تاکید بر افزایش ظرفیت واکسیناسیون در این شهرستان افزود: حداقل روزانه ۲ هزار نفر در خرمشهر باید واکسینه شوند تا بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهرتصریح کرد: کرونا خانواده‌های زیادی را در خرمشهر داغدار کرده است لذا در این فرصت طلایی که ایجاد شده  باید همه ظرفیت‌های خرمشهر را به سمت واکسیناسیون بسیج کنیم.

حیدری با بیان اینکه بحث استقبال نشدن از واکسیناسیون توجیهی برای فرار از مسئولیت است، گفت: اگر مردم برای درمان آن پیش قدم نشوند این ناشی از ضعف ما است چون در اعتمادسازی و آگاه سازی ضعیف عمل کرده ایم.

وی ادامه داد: واکسیناسیون را باید از ادارات ، شرکت های خصوصی و دولتی و دانشگاههای خرمشهر شروع کرد تا گروه های هدف  واکسینه شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به نظارت بر وضعیت آب آشامیدنی خرمشهر تاکید کرد و گفت: با توجه به فرسودگی شبکه آب خرمشهرو شکستگی‌ شبکه انتقال،نیاز است  که نظارت جدی برای رفع شکستگی و سلامت آب انجام شود.

حیدری نمونه برداری از شبکه آب شهرستان به خصوص شبکه‌های غیرمجاز را لازم و ضروری بیان کرد و گفت: هر جایی که اقدام به نمونه برداری از شبکه آب غیرمجاز شود باید در آن نقطه نیز از شبکه مجاز آب نمونه برداری شود تا سلامت مردم در خطر نیفتد.

 

۶۰
اخبار مرتبط