جلسه هم اندیشی با سازمانهای مردم نهاد جنوب و جنوب غرب خوزستان / حیدری: سازمان های مردم نهاد، احزاب و گروه ها پل ارتباطی میان مردم و حاکمیت هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر ، محمد حیدری در جلسه هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد گفت: سازمان های مردم نهاد، احزاب و گروه ها پل ارتباطی میان مردم و حاکمیت هستند.

وی افزود: سازمانهای مردم نهاد و رسانه ها نقش حد واسط حاکمیت و مردم را ایفا می کنند که این ماموریت مهمی است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهربر نقش سمن ها به عنوان حلقه ارتباط مردم و حاکمیت برای جلب مشارکت مردمی در برون رفت از بحران ها تاکید کرد و افزود: سمن ها مشارکت مردم را برای رفع مشکلات جلب کنند.

حیدری ادامه داد:ساختار سازمانهای مردم نهاد و رسانه ها اینگونه است که باید خواسته ها از سوی رسانه ها به صورت حرفه ای و برای رفع اشکال بیان شود و سازمان های مردم نهاد نیز باید مشارکت های مردمی را در حل و فصل مشکلات دخالت دهند.

وی بر اهمیت نقش سمن ها در بحران تنش آبی و کرونا تاکید کرد و گفت: تنها راهکار برون رفت از مشکلات، مشارکت مردم اعم ازمدنی، اجتماعی و سیاسی است.

فرماندار ویژه خرمشهرپاسخگو بودن نهادهای دولتی را یک ضرورت دانست و گفت: تمرین پرسش و پاسخ نقطه شروع و آغاز حرکت به سمت پیشرفت و همگرایی است.

وی ادامه داد: خود انتقادی در داخل سیستم برای افزایش کارآمدی است و باید پیش از رسانه و انجمن‌های مردم نهاد، دستگاه ها از خود انتقاد کنند.

حیدری هدف از تشکیل این جلسه را رفع مشکلات به صورت مردم محور اعلام کرد و گفت: امروز دور هم جمع شدیم تا برای مشکلات راه حل مردم محور پیدا شود چرا که در نقطه مقابل هم قرار گرفتن مشکلی را حل نمی کند‌.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: درخواست می شود به مسائل نگاه همه جانبه داشت و یک تحلیل همه جانبه و واقع بینانه متناسب با جغرافیای منطقه در نظر گرفته شود.

حیدری خواستار حمایت از سمن ها شد و بیان کرد: همانطور که سمن ها باید در راستای آگاه سازی و توانمند سازی مردم عمل کنند، حوزه اجتماعی استانداری نیز باید سمن ها را تقویت کرده تا به درستی انجام وظیفه نمایند.

۵۷
اخبار مرتبط