جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان خرمشهر/ حیدری: ۷۳۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح های عمرانی این شهرستان اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان خرمشهر اظهار داشت: ۷۳۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی، سه درصد نفت و سایر منابع به طرح های عمرانی این شهرستان اختصاص یافت.

وی افزود: سال گذشته ۸۹۹ میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان خرمشهر مصوب شد که از این رقم ۵۶۰ میلیارد ریال تخصیص یافت که معادل ۶۲ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده بود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از اجرای شبکه فاضلاب به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم خرمشهر نام برد و گفت: با توجه به تخصیص چهارهزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح تسریع در آن ضروری است.

وی با تشریح برخی طرح های ملی در دست اجرا  افزود: احداث جاده جدید خرمشهر به اهواز با اعتباری بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد ریال به طول ۱۱۰ کیلومتر در دست اجرا است. این طرح قرار است در مدت سه سال اجرا شود.

حیدری اظهار داشت: یکی از طرح های مهم در خرمشهر در حوزه مدیریت تنش آبی است که اخیرا هیات وزیران بیش از ۱۲هزار میلیارد ریال اعتبار اولیه برای آن مصوب کرد. همچنین چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای سد مارد که به صورت سد کشویی و قابل کشتیرانی می باشد در نظر گرفته شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر به طرح های در دست اجرا در حوزه درمان در این شهرستان اشاره کرد و افزود:عملیات احداث بیمارستان قلب خرمشهر با تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ادامه دارد ضمن اینکه از محل منابع ملی و استانی نیز اعتباری برای احداث این بیمارستان پیش بینی شده است.

حیدری در ادامه با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته از محل منابع مدیریت بحران استان خوزستان گفت: ۶۵۰میلیارد ریال اعتبار به شبکه فاضلاب خرمشهر اختصاص یافته است که در ۲ بخش شبکه اصلی خرمشهر و نقاط بحرانی و حساس خرمشهر هزینه می‌شود.

وی افزود: در زمینه آبرسانی به مناطق محروم و روستایی به ویژه روستاهای مسیر شلمچه اقداماتی انجام شده که امیدواریم در روزهای آینده پروژه انتقال آب آشامیدنی شهر خرمشهر به روستاهای مسیر شلمچه و پایانه مرزی شلمچه تکمیل و به بهره برداری برسد.

نماینده عالی دولت در شهرستان از طرح های نیمه تمام در دست اجرا از سوی سازمان منطقه آزاد اروند به عنوان یک مشکل در شهرستان خرمشهر نام برد و گفت:پروژه‌های بزرگی از سوی سازمان منطقه آزاد اروند در خرمشهر آغاز و با وجود پیشرفت فیزیکی به علت مشکل مالی رها شده اند .

۶۸
اخبار مرتبط