جلسه ستاد کرونا جنوب غرب خوزستان / حیدری: گروههای سنی بیشتری در اولویت طرح واکسیناسیون کرونا قرار بگیرند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در نشست ستاد کرونا جنوب غرب خوزستان اظهار داشت: امرواکسیناسیون در حال انجام است و باید گروههای سنی بیشتری تحت پوشش طرح واکسیناسیون قرار بگیرند.

وی افزود: با توجه به اینکه واکسن به مقدار لازم در اختیار بهداشت و درمان قرار دارد روزانه می توان تا ۲ هزار دز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر جلب اعتماد مردم برای واکسیناسیون را ضروری دانست و گفت: برای افزایش روند واکسیناسیون کرونا در خرمشهر باید اعتماد مردم را جلب کنیم.

حیدری افزود: واکسیناسیون امری اختیاری است واین حق مردم است که انتخاب کنند اما باید چنان اعتمادی ایجاد شود که مردم خود برای واکسیناسیون پیش قدم شوند.

وی خاطرنشان کرد: اقداماتی همچون ملزم کردن مدیران شرکت های بزرگ دارای جامعه کارگری ، ادارات، روسای اتحادیه ها و نهادهای خدماتی به دریافت واکسن انجام شده است .

نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و برپایی مراسم عزاداری باید همه هیات های مذهبی و موکب داران خود را ملزم به واکسیناسیون بدانند.

وی افزود: این آمادگی در خرمشهر وجود دارد تا برای واکسیناسیون عشایر و روستاییان تیم پزشکی به روستاهای خرمشهر اعزام شود.

حیدری تاکید کرد: شهرستانهای خرمشهر، آبادان و شادگان باید تحت لوای دانشگاه علوم پزشکی در اجرای واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی همکاری همه جانبه داشته باشند.

فرماندار ویژه خرمشهرگفت: با توجه به شرایط به وجود آمده در استان واعلام وضعیت قرمز بایستی با همفکری و همدلی دست به دست هم دهیم و در جهت کنترل بیماری فائق آییم.

وی افزود: علیرغم محدودیت ها وتحریم های دشمنان علیه نظام به ویژه درحوزه بهداشت و تولید واکسن، خوشبختانه اکنون جزء کشورهایی هستیم که دارای واکسن ملی است .

۷۴
اخبار مرتبط