جلسه ستاد کرونا شهرستان خرمشهر/ حیدری: تنها راه مقابله با کرونا واکسیناسیون است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری  در نشست ستاد کرونا در فرمانداری خرمشهر اظهار داشت: تنها راه مقابله با کرونا واکسیناسیون است.

وی بر اعتمادسازی بین مردم برای مشارکت در طرح واکسیناسیون گروه‌های هدف بخصوص افراد در معرض خطر و آسیب‌پذیر جامعه تاکید کرد وافزود: ارایه آموزش های لازم به زبان ساده به مردم در فضای مجازی در خصوص واکسیناسیون می تواند در تشویق مردم به این امر بسیار موثر باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر با تاکید بر نظارت و کنترل بیشتر در مرز دریایی خرمشهر همچنین گذرگاه مرزی شلمچه برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا در این شهرستان گفت: آزمایشگاه‌های تست کرونا در بندر و دریانوردی خرمشهر همچنین پایانه مرزی شلمچه باید به صورت فعال مسافران و ملوانان را کنترل کنند.

حیدری خاطرنشان کرد: پرسنل بهداشت باید کنترل دقیق و ۱۰۰ درصدی بر تردد افراد در این گذرگاه های مرزی داشته باشند تا از انتقال ویروس جدید کرونا به کشور جلوگیری شود.

وی ادامه داد: بندر خرمشهر باید امکانات لازم برای انجام تست پی سی آر در مرز دریایی را داشته باشد و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حساسیت بیشتر نظارت نماید.

فرماندارویژه شهرستان خرمشهر با قدردانی از عوامل کادر درمان و نیروهای جهادی که بسیجی‌وار در مبارزه با کرونا به بیماران خدمت می‌کنند بیان داشت: میزان رضایت‌مندی مردم از خدمات درمانی ارایه شده در بیمارستان ولیعصر(عج) و مراکز درمانی جزیره مینو کم است و باید ارتقاء یابد.

وی در ادامه از واکسیناسیون به عنوان یکی از اصول پیشگیری و جلوگیری از گسترش بیماری کووید ۱۹ نام برد و گفت: طبق شرایط و استانداردهای اعلام شده چهار تا پنج مرکز واکسیناسیون در خرمشهر با ظرفیت تزریق ۲ هزار دٌز باید فعال باشد که این امر تاکنون محقق نشده است لذا دانشگاه علوم پزشکی آبادان باید سهمیه واکسن شهرستان خرمشهر را افزایش دهد.

حیدری تخصیص اعتبارات کرونا به بیمارستان ولیعصر این شهرستان را خواستار شد و افزود:براساس گزارش‌ دریافتی در مطب‌ پزشکان و داروخانه‌های سطح خرمشهر شاهد ازدحام مردم هستیم ضمن اینکه پروتکل‌ها بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در این اماکن رعایت نمی‌شود لذا نظام پزشکی باید نظارت بیشتری بر این مراکز داشته باشد.

وی به طرح شهید سلیمانی به عنوان یک طرح مردم محور یاد کرد و گفت: طرح شهید سلیمانی از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است زیرا در این طرح با شناسایی، رهگیری و پیگیری افراد مبتلا می تواند از ابتلا افراد دیگر جلوگیری نماید.

۳۶
اخبار مرتبط