جلسه شورای سلامت و ستاد مبارزه با ویروس کرونا / حیدری: امروز اولویت اصلی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا واکسیناسیون عمومی و فراگیر است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در جلسه شورای سلامت و ستاد مبارزه با ویروس کرونا گفت: امروز اولویت اصلی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا واکسیناسیون عمومی و فراگیر است و هیچ امر دیگری در کشور مهم تر از واکسیناسیون نیست.

وی افزود: برای ریشه‌کنی ویروس کرونا باید در ادارات و ارگان‌ها خدمات‌رسانی به مراجعه‌کننده‌ها با ارائه کارت واکسیناسیون الزامی شود تا همه مردم علیه این بیماری واکسینه شوند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: برای مکلف کردن مردم به امر واکسیناسیون باید کارفرهنگی و اطلاع رسانی مناسب انجام شود که در این راستا بخشداران با همکاری دهیاران منزل به منزل رجوع کرده و اطمینان حاصل کنند که روستاییان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

حیدری دریافت سهمیه یارانه سوخت مرزنشینان، آرد و کود کشاورزی را مشروط به ارائه کارت واکسیناسیون از سوی متقاضیان اعلام کرد و از بخشداران بخش مرکزی و مینو خواست با تشکیل تیم‌های سیار ۳۵ هزار نفر جمعیت روستایی منطقه را با کمک بسیج واکسینه کنند.

وی ادامه داد: در حوزه شهری نیز به منظور ملزم کردن مردم به تزریق واکسن ، کسبه برای تمدید و صدور پروانه کسب باید کارت واکسیناسیون خود و اعضای خانواده را ارائه نمایند ضمن اینکه کارخانجات فعال در شهرک صنعتی، شرکت‌ تاسیسات دریایی، نیشکر و شرکت‌های فولاد نیز ملزم به واکسینه کردن پرسنل خود هستند.

فرماندارویژه خرمشهر تأکید کرد: اداره تأمین اجتماعی  نیز بدون ارائه کارت واکسیناسیون لیست بیمه‌ها را نپذیرد. همچنین شهرداری، آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی باید پرسنل و مددجویان تحت پوشش خود را واکسیناسیون نمایند.

حیدری در بخشی دیگری از سخنان خود  به مشکل جمع آوری زباله‌های شهری در خرمشهر و تجمع کارگران شهرداری اشاره کرد و گفت: مشکلات بهداشتی خرمشهر ناشی از جمع آوری نشدن زباله بر کسی پوشیده نیست لذا باید برای حل مشکل جمع آوری زباله از سطح این شهر با کمک دستگاه‌های مرتبط اقدام شود.

۶۲
اخبار مرتبط