جلسه ستاد اربعین شهرستان خرمشهر/ حیدری: طرح جامع منطقه آزاد اروند برای استقرار موکب‌های اربعین در مرز شلمچه نیازمند تدوین و تعیین تکلیف نهایی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در جلسه ستاد اربعین خرمشهر اظهار کرد: طرح جامع منطقه آزاد اروند برای استقرار موکب‌های اربعین در مرز شلمچه نیازمند تدوین و تعیین تکلیف نهایی است.

وی افزود: ستاد اربعین اعتبارات خاصی را برای طرح جامع اروند در نظر نگرفته است و با توجه به زمان‌بر بودن و هزینه سنگین برای تکمیل این طرح باید زودتر نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: منطقه آزاد باید تصمیم خود را برای تکمیل یا ناتوانایی در انجام این کار را اعلام کند تا در صورت ناتوانی در پایان دادن به پروژه نسبت به باطل شدن مصوبه ستاد ملی اربعین در این رابطه اقدام شود.

حیدری بر لزوم ساماندهی مواکب در مسیر شلمچه تأکید کرد و گفت: سازمان‌دهی مواکب، تعیین تکلیف اسناد مواکب و تصمیم‌گیری در خصوص تعداد مواکب مستقر در مرز شلمچه از جمله مهم‌ترین مسائل است؛ همچنین تکلیف موضوع طرح جامع منطقه آزاد برای محل استقرار مواکب باید هرچه سریع‌تر روشن شود.

وی همچنین برطرف کردن مشکلات مدیریتی و زیرساختی در مرز شلمچه برای برگزاری مراسم اربعین پرشور و بدون مشکل را یک ضرورت دانست و بیان کرد: در شلمچه مشکلات در بخش ساختاری بیشتر است و از امروز باید برای رفع نواقص تلاش شود که یکی از مهم‌ترین مشکلات مسئله هماهنگی و ناهماهنگی بین دستگاه‌هاست.

نماینده عالی دولت در شهرستان به انجام عملیات عمرانی در مسیر شلمچه نیز اشاره کرد و گفت: ستاد اربعین اعتبارات خاصی برای طرح جامع اروند در نظر نگرفته است و تنها اعتبار این ستاد امسال برای مسیر چذابه بود اما معابر فرعی شلمچه نیز نیاز به بهسازی دارند؛ همچنین باید به موضوع سپتیک های فاضلاب رسیدگی شود و احداث ۱۲ سپتیک و روشن شدن موضوع سند آنها نیز به سرانجام برسد.

فرماندار خرمشهر همچنین با اشاره به شرایط مرز شلمچه در اربعین امسال افزود: اشکالات و نقاط ضعف متعددی در اربعین امسال وجود داشت اما در عملکرد آن نقاط قوت هم بود و آنچه انجام شده چند برابر کار ستاد اربعین شهرستان بوده است.

وی با بیان اینکه در صورت عادی بودن شرایط بهره‌وری به این میزان بالا نمی‌رفت، گفت: مدیریت در شرایط عادی به‌صورت فوری و بدون امکانات کار سختی نیست اما مدیر حرفه‌ای آن است که در کمترین زمان با کمترین تجهیزات بتواند عملکرد خوبی داشته باشد.

حیدری با تأکید بر محدود نکردن جلسات ستاد اربعین شهرستان به ماه‌های محرم و صفر، برگزاری مستمر این جلسات را یک امر مهم دانست.

۴۴
اخبار مرتبط