جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان / حیدری: طرح واکسیناسیون مدرسه به مدرسه در خرمشهر اجرا شود

فرماندار خرمشهر بر لزوم واکسیناسیون دانش آموزان و خانواده‌ها تأکید کرد و گفت: طبق مصوبه جلسه شورا مدرسه به مدرسه برای اجرای طرح واکسیناسیون اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، محمد حیدری در جلسه شورای آموزش و پرورش خرمشهر اظهار کرد: واکسیناسیون اکنون یک امر اجباری است و از ۴۰ هزار دانش آموز خرمشهری که حدود ۲۳ هزار دانش آموز در سن زیر ۱۲ سال هستند باید هر چه سریع‌تر واکسینه شوند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر بر لزوم واکسیناسیون دانش آموزان و خانواده‌ها تأکید کرد و گفت: جامعه دانش آموزی و معلمان آسیب جدی دیده اند و تعدادی از معلمان بر اثر ابتلاء به کرونا نیز از بین ما رفتند و دلیلی برای عدم استفاده از واکسن کرونا وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر واکسن در دسترس همه قرار گرفته چون واکسیناسیون امری ضروری است و باید به‌گونه‌ای فرهنگ‌سازی کرد که جامعه دانش آموزان نیز خانواده‌های خود را برای تزریق واکسن تشویق کنند.

حیدری ادامه داد: جامعه فرهیخته نباید ممانعتی برای تزریق واکسن داشته باشد و اولیاء و مربیان باید در کنار این سیاست قرار گیرند چون امر واکسیناسیون سلامت جامعه و خانواده را تضمین می‌کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان، آمار واکسیناسیون در خرمشهر را غیرقابل‌قبول دانست و بیان کرد: در این راستا باید ۸۰ درصد جامعه شهرستان خرمشهر را علیه ویروس کرونا واکسینه کرد.

فرماندار ویژه خرمشهر آمار پذیرش کنکور در خرمشهر را امید بخش خواند و گفت: در شهرستان خرمشهر شاهد قبولی دانش آموزان خرمشهری در رتبه‌های خوب کنکور بودیم و این می‌تواند به‌عنوان یک شاخص امیدبخش باشد.

حیدری به وضعیت آموزشی در مدارس خرمشهر اشاره کرد و گفت: هم اکنون وضعیت کلاس‌ها در خرمشهر حضور حداقلی است و بیشترین حجم کار در فضای مجازی انجام می‌شود اما فضای مجازی همچون فضای حقیقی نیست و با دانش آموز به‌صورت رو در رو در ارتباط نیست.

وی گفت: ما عادت به تعلیم رو در رو داریم اما آموزش مجازی باعث می‌شود که کیفیت آموزش کاهش یابد که ازاین‌رو برای حضوری شدن کلاس‌ها ملزم به انجام واکسیناسیون هستیم.

۵۵
اخبار مرتبط