دیدار نادر عمیدزاده سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر با اعضای شورای شهر خرمشهر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، نادر عمید زاده در نشست با اعضای شورای شهر خرمشهر به تشریح  جایگاه ویژه شوراهای اسلامی شهر در مدیریت شهری پرداخت وگفت: در حوزه مدیریت شهری فعالیت ها و اقدامات به دو عامل مهم وابسته است: اولین عامل مربوط به اعتبارات و بودجه شهرداری و دومین عامل مدیریت بر امکانات ونیروهاست که  با بهره وری مناسب  می توان نهایت استفاده را در راستای خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان ببریم.

وی بر ارائه مطلوب خدمات عمومی به شهروندان تاکید کرد وافزود: وضعیت کنونی خرمشهراز لحاظ تنظیف شهری، جمع آوری پسماندهای خانگی و دفع آبهای سطحی بسیار نامطلوب است و انتظار میرود اعضای شورای شهر ارائه خدمات به مردم را در اولویت کاری قرار دهند تا اینکه در مسائل سیاسی و حاشیه ای ورود کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهربا تاکید بر اینکه باید اتحاد و همدلی بیشتردر راستای عمل به وظایف قانونی و رسیدگی به مشکلات مردم در دستورکار شورای ششم باشد افزود: اکنون زمان عمل است، مردم از اعضای شورای شهر انتظار دارند به وعده هایی که داده اند صادقانه عمل کنند.

عمید زاده  با تاکید بر اینکه هرگونه ساخت و ساز باید براساس قانون باشد، افزود: ساخت و سازهای غیرقانونی به هر شکل ممنوع بوده و باید سازوکار قانونی برای آن در نظر گرفت و طبق قانون باید با متخلفین برخورد کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های کسب درآمد داخلی در شهرداری پرداخت عوارض توسط  دستگاه‌های اجرایی و ادارات دولتی است، از این رو پرداخت به موقع آن سبب توسعه شهری می‌شود.

سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر هرگونه بکارگیری نیروی انسانی جدید در شهرداری را ممنوع اعلام کرد و گفت: انتظار می‌رود شورای شهر به این موضوع ورود کند و نظارت و کنترل دقیقی در خصوص استخدام‌های جدید در دستور کار داشته باشد.

در ادامه مسائل مربوط به  مشکلات سازمان عمران شهری، کارخانه آسفالت و ماشین آلات سنگین شهرداری، سازمان فضای سبز، سازمان حمل و نقل و آتش نشانی از جمله مهمترین محورهایی بود که به آن پرداختند.

 

۸۴
اخبار مرتبط