جلسه ساماندهی سواحل و تفرج گاههای شهرستان خرمشهر/ عمید زاده: فعال سازی اسکله ها بعنوان یکی از ظرفیت های گردشگری خرمشهر لازم و ضروری است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، نادرعمیدزاده در جلسه ساماندهی سواحل و تفرج گاه ها شهرستان گفت: فعال سازی اسکله ها بعنوان یکی از ظرفیت های گردشگری خرمشهر لازم و ضروری است.
وی افزود:هیچ جای ایران زیبایی سواحل کارون و اروند رود خرمشهر را ندارد اما متاسفانه مردم از این نعمت خدادی بی بهره هستند .
سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهربا بیان اینکه مدیران باید کفش آهنی به پا کنند و بصورت شبانه روزی به مردم خدمت نمایند، تصریح کرد: مدیران دستگاههای ذیربط از نحوه ساخت و ساز اسکله ها بازدید نموده و یک گزارش کارشناسی شده به فرمانداری ارائه دهند.
وی خاطرنشان کرد: مصوبه ای که در این ستاد تصویب می شود لازم الاجرا می باشد و دستگاه مربوطه موظف است در مدت زمان مشخص شده به وظایف قانونی خود عمل نماید.
عمید زاده افزود: کمیته ای با محوریت معاون عمرانی فرمانداری خرمشهر با عضویت شهرداری، بندر و میراث فرهنگی و گردشگری تشکیل و دراین کمیته متولی اسکله ها مشخص شود.
سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهردرخصوص اسکله های قدیمی خرمشهر گفت: اسکله های قدیمی یادآورهشت سال دفاع مقدس هستند وباید در راستای حفظ آثار دفاع مقدس ثبت ملی شوند.
وی با بیان اینکه این شهرستان نیاز به کار اقتصادی دارد و ظرفیت گردشگری دریایی هم یک ظرفیت جذاب، تولیدکننده ثروت و سرمایه است گفت: سواحل خرمشهر اگر به بهترین سواحل و تفرجگاه ها تبدیل شوند ضمن نشاط اجتماعی و صرفه اقتصادی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی جذابیت خواهند داشت.
عمیدزاده با اشاره به ظرفیت بخش مینو درحوزه گردشگری گفت: بخش مینو به لحاظ اروند صغیر دارای جاذبه های توریستی می باشد و باید درخصوص ایجاد و استقرار اسکله های تفریحی دراین بخش برنامه ریزی شود.
سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر افزود: بررسی میدانی و کار کارشناسی شده برای ساحل سازی بخش مینو انجام و نسبت به رفع موانع و مشکلات اقدام شود.
۸۹
اخبار مرتبط