آیین تجلیل از بهورزان خرمشهر و مینوشهر در عرصه سلامت واکسیناسیون علیه ویروس کرونا عمیدزاده: بهورزان نقش مهمی در پیشگیری بیماری‌ها و صیانت از سلامت مردم را دارند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، نادرعمیدزاده در مراسم تجلیل و تقدیر از بهورزان خرمشهر و مینوشهر گفت: بهورزان با کمترین امکانات و با فعالیت شبانه‌روزی، نقش مهمی در پیشگیری بیماری‌ها و صیانت از سلامت مردم را دارند.
وی افزود: در زمان‌ قبل کرونا زحمات بهورزها کمتر دیده می شد، اما با توجه به اقداماتشان در دوران کرونا و امر واکسیناسیون، نقش مهم آنها به مردم اثبات شد.
سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر با اشاره به زحمات بهورزان در دوران شیوع کرونا خاطرنشان کرد: بهورزان به عنوان خادمین سلامت بسیجی وار در ارائه‌ی خدمات، پیشگیری، رصد و واکسیناسیون کرونا ما را یاری کردند.
وی اظهار کرد: بهورزان در طول سال های گذشته ثابت کرده‌اند که در نظام سلامت کشور افتخار آفرین و تاثیرگذارترین عامل در پیشگیری از بیماری ها در مناطق روستایی هستند.
عمیدزاده افزود: آنچه دربحث بهداشت و درمان وارتقاء سلامت جامعه مهم است اینکه با کمک و همکاری دانشگاه علوم پزشکی آبادان باید مراکز بهداشتی ، امکانات و زیرساختهای لازم فراهم شود تا روستائیان عزیز کمتر به شهر مراجعه نمایند.
سرپرست فرمانداری ویژه خرمشهر تصریح کرد: با رایزنی و پیگیری های نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی امکانات و تجهیزات برای مراکز بهداشتی به خصوص روستاهای غرب کارون فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به مشکلات و دغدغه هایی که بهورزان در بحث بهداشت و درمان دارند افزود: واقف هستم اقناع سازی جامعه عشایری کار سختی است، شما هم به لحاظ فکری و هم جسمی کار مضاعف انجام می دهید.
عمید زاده اظهار کرد: با همت بهورزان و بسیجیان عزیز کار واکسیناسیون به بالای ۷۰ درصد رسیده است و این نشان میدهد که تا چه حد بهورزان در مدیریت همه‌ گیری توانمندند و با آموزش جامعه‌نگر از شایستگی‌های مورد لزوم برای پیشگیری و کنترل همه‌ گیری و ایجاد احساس امنیت‌ خاطر در جامعه برخوردارند.

۴۳
اخبار مرتبط